Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czynności egzekucyjne w mieszkaniu osoby trzeciej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Dziś wyciągnęłam ze skrzynki list od komornika adresowany do pani, która kiedyś mieszkała w moim mieszkaniu. Dwa lata temu nabyłam je bez osób zameldowanych. Ów pani nie była właścicielka tylko jej mąż. (w akcie notarialnym nie figurowała). W zwiazku z tym, że listów nie przekazujemy byłemu właścicielowi pozwolilam sobie otworzyć i zdębiałam. Otóż pani ta zostaje zawiadomiona o terminie czynności egzekucyjnej wraz z asystą policji. Jesli komornik nie zastanie nikogo w domu to w asyscie policji i slusarza poradzi sobie sam.
  Co powinnam zrobic w tej sytuacji? Teoretycznie listu nie powinnam otwierać bo nie był adresowany do mnie, gdybym tego nie zrobila to bym nie wiedziala, ze ktos planuje rozwalać mi zamki celem zajecia czegos co nie nalezy do tego dluznika. Czy komornik nie ma obowiazu poinformowac wlasciciela lokalu o swoich zamiarach? Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane