Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Decyzja administracyjna zmiany klasyfikacji gruntow

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Starostwo na swoj własny wniosek dokonało zmiany klasyfikacji gruntow z rolnych na Lesne bez obecności na gruncie na podstawie zdjeć satelitarnych oraz obwieszczen w gminie oraz spotkania u sołtysów. Decyzje wydano 30/11/2013 czyli ostatnim dniu obowiązywania starej ustawy ktora nie wymagała powiadamiania indywidualnego wlascicela gruntow! W tym samym czasie Starostwo na wniosek Wójta Urzędu Gminy dokonało uzgodnień co do wydania decyzji Warunkow Zabudowy dla tej samej dzialki na gruncie rolnym, działkę porastaly samosiejki a klasyfikator nie pojawił sie na niej.

  Obecnie Warunki Zabudowy sa dla gruntu rolnego a jest grunt Ls ,
  Złożono odwołanie do starostwa na unieważnienie decycji co po oparciu sie na 2 instancji czyli UW skończyło sie pomyślnie tzn oniewaznieniem decycji zmiany klasyfikacji gruntow i przywróceniem stanu z przed zmianami, niestety Starosta nie chce przywrócić stanu sprzed zmiany czyli Gruntow rolnych z Ls na R twierdząc ze wznowi z urzędu nowa klasyfikacje i wizje na miejscu, w międzyczasie wystąpiłem do Urzędu Gminy o usunięcie drzew na gruncie rolnym na podstawie unieważnienia decyzji starosty przez 2 instancji czyli URZAD Wojewódzki. Co dalej celem jest uzyskanie pozwolenia na budowe na wydana decyzje zabudowy ale aby to zrobic potrzebna jest mapka do celów projektowych z przywrócona ziemia Rolna ktore to zmiany ma dokonac Starosta ktory nie chce wykonać decyzji 2 instancji i przywrócić stan sprzed zmiany a chce powołać nastepna zmiane klasyfikacji i wyslac geodetę na grunt, Dzialka jest porośnięte samosiejkami w wieku ok 10 lat , co robic dalej jak reagować na opór starostwa, celem jest przywrócenie R na mapce do celów projektowych oraz uzyskanie pozwolenia na budowe w ramach uzyskanych Warunkow Zabudowy z Gminy

  Odpowiedz Cytuj
 • free
  Wysłany: 2016-10-02 20:31:21

  Ktos sie na tym zna?
 • Reklama

 • klient
  Wysłany: 2016-10-03 03:39:33

  wygląda na to że nie ????
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane