Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dług osoby zmarłej - IJ

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • od jakiegoś czasu firma intrum justitia przesyła mojej ś.p. mamie (zmarła 2 lata temu) listy , że ma spłacić dług w sprawie zadłużenia z WBK bank zachodni. odpisałam im, że mam nie żyje, z nadzieją, że umorzą sprawę, a jednak przysłali kolejne pismo, że teraz to ja mam zapłacić ten dług mamy. więc pytam JAKIM PRAWEM ? nie wiedząc kompletnie nic o tym długu nawet za życia mamy.
  w liście powołali się na art. 1031 z kodeksu cywilnego.
  czy jeśli napiszę że mają mnie podać do sądu,bo im tego nie zapłacę mam szansę wygrać sprawę i nie płacić?
  proszę o rady

  Odpowiedz Cytuj
 • spadkobiercy ponosza odpowiedzialnosc za długi. jesli nie odrzuciłes spadku bedziesz płacił. pozdr. Małgorzata Woźniak
 • Reklama

 • Dalila
  Wysłany: 2018-02-27 10:10:09

  Witam! Otrzymalam pisemko od osoby prywatnej "Wezwanie do zaplaty". Podany jest art 476 kc (Dz.U. z 1964 r nr 16, poz. 93) ktory wzywa mnie jako nastepce prawnego do dobrowolnego urugulowania naleznosci osoby ktorj nie znam. Co mam w tym przypadku zrobic?

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane