Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Intrum Justitia - wymuszenie składki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dostałem od firmy Intrum Justitia zawiadomienie o rozpoczęciu procedury przedsądowej w związku z brakiem składki OC w HDI z 2005 roku. Nadmieniam, że pojazd został sprzedany w 2004 roku, a w 2005 roku zostałem wezwany przez HDI do przedstawienia umowy kupna-sprzedaży co uczyniłem. 16 października 2012 roku dostałem w/w zawiadomienie. Zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpieczeniach (art. 92) opłata karna za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia OC upływa po 3 latach od końca roku kalendarzowego, czyli w moim przypadku w dniu 01.01.2009. Również według artykułu 31 w/w ustawy przenosi na kupującego obowiązek opłaty OC. W rozmowie telefonicznej z pracownikiem Intrum Justitia usłyszałem, że "ich to nie obchodzi, a sprawa zostanie przekazana do sądu". Czy mam się czego obawiać?Po której ze stron stoi prawo, bo upłyneło 7 lat od sprzedaży tego pojazdu podczas, których nikt nie domagał się ode mnie spłaty ubezpieczenia. Proszę o odpowiedź prawnika lub osoby, która miała podobną sytuację. POZDRAWIAM

  Odpowiedz Cytuj
 • Ja miałam podobną sytuację i zdecydowałam się na pomoc http://mariusz-trojanowski.pl/ - nie żałuję, bo Pan Mariusz świetnie prowadził tę sprawę i dzięki temu mam problem za sobą. powodzenia!
 • Reklama

 • cedr
  Wysłany: 2016-10-20 19:01:40

  Gredan
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane