Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

intrum justitia zadłużenie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam problem i prosze o jakąś pomoc, a mainowicie na poczatku 2009 roku pracowałam w dobrze prosperujacej firmie mogłam sobie pozwolic na wziecie kredytu i skorzystałam na wydatki wziełam w banku WBK kredyt 2500 zł a po około 3 miesiacach drógi w wysokosci 3500 zł spłacałam systematycznie do kiedy nie straciłam pracy :( od tamtego czasu jestem osoba bezrobotna i przestałam płacic te kredyty :( od kilku miesiacy dzwoni do mnie firma intrum justitia umowiłam sie z nimi ze bede płaciła po 350 zł raz w miesiacu az do całkowitej spłaty zadłużenia ale niestyety w styczniu nie miałam takich pieniedzy i napisałam meila z prosba zaczecia spłacania tego zadłuzenia od lutego pani napisała mi ze zgoda jezeli w przeciagu siedmiu dni wpłace 100 nie miałam i napisałam ze niestety nie dam rady i ze pierwsza rate wpłace w lutym te 350 zł i juz nie dostałam odpowiedzi i dzis dostałam smsa ze Inspektorat terenowy otrzymał zlecenie wizyty inspektora w miejscu mojego zamieszkania i nie wiem co mam robic strasznie sie boje..... pomóżcie co ja mam robic????????

  Odpowiedz Cytuj
 • Przede wszystkim nie bać się. Jeżeli możesz płacić, to płać ile możesz, 100-200 złotych. Inspektora nie wpuszczaj, tylko idź do banku, tego w którym się zadłużyłaś i próbuj się jakoś rozsądnie poukładać.
 • Reklama

 • Dostałam od w.w firmy pismo ze wplat nalezy dokonywac na rachunek i jest podany rachunek banku w którym wziety został kredyt. A kim jest ten inspektor to komornik czy nie jakie on ma zadanie i jakie prawa i czy on naprawde moze sie pojawic? boje sie poniewaz myslałam ze sie dogadałam w kwesti placenia tego zadłuzenia w ratach a dzis sms o jakims inspektorze? Nie wiem co robic?
 • Tak jak w poprzedniej wypowiedzi po pierwsze proszę przestać się bać. Żaden inspektor terenowy nie ma prawa Pani nachodzić w domu. Nie musi Pani go wpuszczać do domu ani nawet z nim rozmawiać, ale musi Pani spłacać zadłużenie, bo inaczej za czas jakiś pojawi się komornik i jego już będzie musiała Pani wpuścić.
 • Ze musze spłacac to wiem wiem robie to w miare moich mozliwosci finansowych, ale komornik to chyba dopiero po sprawie w sadzie moze zostac przyznany?
 • Tak bez prawomocnego orzeczenia sądu komornik nie przyjdzie do Pani.
 • A sprawa sadowa moze sie odbyc bez powiadomienia mnie?
 • Tak. Sprawa o wydanie nakazu zapłaty odbywa się bez wiedzy wierzyciela. Dopiero po otrzymaniu nakazu zapłaty wierzyciel ma możliwość wniesienia sprzeciwu do nakazu.
 • Aha dziekuje za odpowiedz, ale jednak mysle ze jezeli bede spłacac to zadłuzenie do niczego takiego nie dojdzie!
 • Witam, Ja chciał bym zapytać o jedna rzecz. Dziś dostałem pismo w sprawie zadłużenia które miałem w banku w 2001r. Powiedzcie proszę czy takie zadłużenie nie uległo przedawnieniu? Z góry dziękuje za odpowiedz.
 • kot
  Wysłany: 2016-10-24 12:38:44

  22 101 33 13 Jest to kancelaria, która udziela darmowych porad prawnych myślę że mogą pomoc.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane