Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

intrum justitia zadłużenie

Mam problem i prosze o jakąś pomoc, a mainowicie na poczatku 2009 roku pracowałam w dobrze prosperujacej firmie mogłam sobie pozwolic na wziecie kredytu i skorzystałam na wydatki wziełam w banku WBK kredyt 2500 zł a po około 3 miesiacach drógi w wysokosci 3500 zł spłacałam systematycznie do kiedy nie straciłam pracy :( od tamtego czasu jestem osoba bezrobotna i przestałam płacic te kredyty :( od kilku miesiacy dzwoni do mnie firma intrum justitia umowiłam sie z nimi ze bede płaciła po 350 zł raz w miesiacu az do całkowitej spłaty zadłużenia ale niestyety w styczniu nie miałam takich pieniedzy i napisałam meila z prosba zaczecia spłacania tego zadłuzenia od lutego pani napisała mi ze zgoda jezeli w przeciagu siedmiu dni wpłace 100 nie miałam i napisałam ze niestety nie dam rady i ze pierwsza rate wpłace w lutym te 350 zł i juz nie dostałam odpowiedzi i dzis dostałam smsa ze Inspektorat terenowy otrzymał zlecenie wizyty inspektora w miejscu mojego zamieszkania i nie wiem co mam robic strasznie sie boje..... pomóżcie co ja mam robic????????

2010.2.5 10:9:12

Odpowiedzi w temacie: intrum justitia zadłużenie (10)

Przede wszystkim nie bać się. Jeżeli możesz płacić, to płać ile możesz, 100-200 złotych. Inspektora nie wpuszczaj, tylko idź do banku, tego w którym się zadłużyłaś i próbuj się jakoś rozsądnie poukładać.

2010.2.5 22:28:46

Dostałam od w.w firmy pismo ze wplat nalezy dokonywac na rachunek i jest podany rachunek banku w którym wziety został kredyt. A kim jest ten inspektor to komornik czy nie jakie on ma zadanie i jakie prawa i czy on naprawde moze sie pojawic? boje sie poniewaz myslałam ze sie dogadałam w kwesti placenia tego zadłuzenia w ratach a dzis sms o jakims inspektorze? Nie wiem co robic?

2010.2.5 22:38:19

Tak jak w poprzedniej wypowiedzi po pierwsze proszę przestać się bać. Żaden inspektor terenowy nie ma prawa Pani nachodzić w domu. Nie musi Pani go wpuszczać do domu ani nawet z nim rozmawiać, ale musi Pani spłacać zadłużenie, bo inaczej za czas jakiś pojawi się komornik i jego już będzie musiała Pani wpuścić.

2010.2.9 23:15:2

Ze musze spłacac to wiem wiem robie to w miare moich mozliwosci finansowych, ale komornik to chyba dopiero po sprawie w sadzie moze zostac przyznany?

2010.2.10 9:52:1

Tak bez prawomocnego orzeczenia sądu komornik nie przyjdzie do Pani.

2010.2.10 10:6:18

A sprawa sadowa moze sie odbyc bez powiadomienia mnie?

2010.2.10 12:28:39

Tak. Sprawa o wydanie nakazu zapłaty odbywa się bez wiedzy wierzyciela. Dopiero po otrzymaniu nakazu zapłaty wierzyciel ma możliwość wniesienia sprzeciwu do nakazu.

2010.2.10 14:15:0

Aha dziekuje za odpowiedz, ale jednak mysle ze jezeli bede spłacac to zadłuzenie do niczego takiego nie dojdzie!

2010.2.10 14:40:2

Witam,

Ja chciał bym zapytać o jedna rzecz. Dziś dostałem pismo w sprawie zadłużenia które miałem w banku w 2001r. Powiedzcie proszę czy takie zadłużenie nie uległo przedawnieniu?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

2011.3.19 23:32:2

22 101 33 13 Jest to kancelaria, która udziela darmowych porad prawnych myślę że mogą pomoc.

2016.10.24 12:38:44

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika