Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

komornik a ugoda

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-08-06 00:00:00

  Podpisalam umowe z wierzycielem na splate zadluzenia w ktorej wierzyciel zobowiazal sie do zawieszenia postepowania egzekucyjnego. Tymczasem komornik zajmuje mi oprocz zarobkow dodatkowo rachunek bankowy. Na prosby wierzyciela o zaniechaniu egzekucji nie chce nawet slyszec i nie stosuje sie do zalecen. Czy takie postepowanie komornika jest zgodne z prawem ?

  (marika)

  Odpowiedz Cytuj
 • Eliza
  Wysłany: 2004-08-06 17:18:04

  Post. egz. względem dłużnika można zawiesić max. na 1 rok. Przede wszystkim wierzyciel musi wnieść do komornika pisemną prośbe o zawieszenie egzekucji. Nie wystarczy spisać umowy z wierzycielem skoro postępowanie było w toku. Jeżeli komornik otrzymał takie pismo od wierzyciela powinien zaniechać ściągania należności.
 • Reklama

 • marika
  Wysłany: 2004-08-09 13:18:29

  dziekuje za wypowiedz: niestety komornik rowniez otrzymal pismo o zawieszeniu egzekucji, przyjal je do wiadomosci jednak nie zaprzestanie sciagania pieniedzy zajmujac dodatkowo konto osobiste, twierdzi ze pieniadze bedzie zbieral do depozytu oczywiscie na swoim koncie czy prawnie zajmuje mi rowniez kwote z wynagrodzenia wolna od zajec komorniczych? czy mozna w takim przypadku wniesc skarge do sadu lub do izby komorniczej na dzialania komornika?
 • pelnomocnik
  Wysłany: 2004-08-09 15:37:04

  jesli zobowiazania wobec wierzyciela zostaly uregulowane, a komornik pomimo powiadomienia komornika o podstawach odstapienia od egzekucji nie zaniechal dzialan nalezy wykonac nastepujace czynnosci: 1. poprosic od wierzyciela oswiadczenie woli dot. ze wierzytelnosc zostala w pelni zaspokojona (uregulowana), ze wierzyciel nie rosci wobec dluznika zadnych roszczen, oraz ze wierzyciel zaniechal prowadzenia wobec dluznika egzekucji z uwagi na uregulowanie zobowiazan przez dluznika. 2. wezwac komornika do zaniechania dzialania na szkode dluznika (wezwanie przedsadowne) 3. wystapic z powodztwem przeciwegzekucyjnym do sadu ktory wydal klauzule wykonalnosci o uchylenie klauzuli z uwagi na bezpodstawnosc roszczenia (roszczenie zostalo zaspokojone) 4. skierowac do sadu rejonowego pozew o ochrone naruszonego posiadania (tzw. ochrona posesoryjna) wpis sadowy staly=80zl, w powodztwie wniesc o zakazanie naruszania przez komornika .......

 • 197810241976
  Wysłany: 2004-08-10 08:25:43

  Polskie przepisy są mało wyraźne, stąd jego różna interpretacja. I tak np. że jeżeli wierzyciel wniósł tylko o zawieszenie postępowania egzekucyjengo bez zawieszania egzekucji z rachunku bankowego, to ten komornik uznał, że wierzyciel nie chce, aby komornik podejmował NOWE czynności, ale co do starych się nie ustosunkował, więc komornik ściąga pieniądze z konta i odkłada je do depozytu. Można jeszcze dogadać się z wierzycielem, aby umorzył postępowanie (on zawsze może w ciągu 10 lat od umorzenia ponownie wnieść sprawę do komornika). Ale zawsze można złożyć skargę na czynności komornika - ale to związane jest z dalszymi potrąceniami z konta...
 • 197810241976
  Wysłany: 2004-08-10 08:31:15

  Jeżeli chodzi o potrącenia z wynagordzenia, to komornik działając w interesie wierzyciela powinien zająć wynagrodzenie, ale za same potrącenia odpowiada zakład pracy. Jeżeli ktoś zarabia kwotę wolną od potrąceń (tzn. wypłata nie przekracza nawet o 1 gr. najniższej krajowej), ale na pełnym etacie (np. na 1/2 etatu nie może przekroczyć połowy tej kwoty itd.), to zakład pracy bez zgody pracownika nie może dokonywać potrąceń, ale musi o tym poinformować komornika. Jeżeli zakład potrąca pieniądze, to można skarżyć pracodawcę w tym wypadku, a nie komornika.
 • marika
  Wysłany: 2004-08-10 10:19:28

  przypuszczam ze dzialania komornika sa tak wytrwale w egzekucji poniewaz domaga sie swoich kosztow egzekucyjnych, ale czy istnieje mozliwosc pominiecia tych kosztow, czy wierzyciel ma jakikolwiek wplyw na decyzje o zaprzestaniu sciagania kosztow egzekucyjnych? - serdecznie dziekuje za wypowiedzi :)
 • 197810241976
  Wysłany: 2004-08-11 07:50:01

  Sprawa wygląda w ten sposób, że jeżeli dług nie został spłacony przed założeniem sprawy u komornika, to niestety komornikowi należą się te koszty - to jest jego wynagrodzenie za prowadzenie tej sprawy. Obawiam się, że w sytuacji, gdy egzekucja jest skuteczna, tzn. wpływają pieniądze z zajęcia, komornik umorzy sprawę na wniosek wierzyciela (jeżeli ten o to wystąpi), ale ograniczy zajęcie rachunku czy wynagrodzenia do kosztów egzekucji i dopiero kiedy już je ściągnie uchyli zajęcia.
 • blue
  Wysłany: 2006-12-31 13:41:30

  A jakie jest postepowanie kiedy: wpłynely do komornika 2 raty z ktorych potracajac 15% reszte wpłacił wierzycielowi. wierzyciel zawiera z dłuznikiem ugode na mocy której dłużnik zobowiazuje sie do uiszczenia długu ale w ratach, przez nastepne lata. jednoczesnie z ugoda, wierzyciel kieruje wniosek do komornika o umorzenie. rozumiem, ze komornik po takim wniosku nalicza kazty, ale w jakiej wysokosci? 15% pozostalego dlugu? ustawa mowi o tym, ze komornik otrzymuje swoje % za skuteczna egzekucje ale tutaj ugoda nie jest spowodowana splata dlugu , lecz przyzeczeniem do splaty (w przyszlosci).. ktore moze lecz nie musi byc spelnione, zadna kwota faktycznie nie wplynela aby od nie j naliczyc 15%.. jak to wyglada w takim wypadku?
 • polak
  Wysłany: 2009-08-18 20:04:06

  Nie licz na ugody zobacz w jakim Kraju Żyjesz ,w Polsce nie potrzeba Eutanazji ,szybciej nas wykończą pozdrawiam.
 • Post. egz. względem dłużnika można zawiesić max. na 1 rok. Przede wszystkim wierzyciel musi wnieść do komornika pisemną prośbe o zawieszenie egzekucji. Nie wystarczy spisać umowy z wierzycielem skoro postępowanie było w toku. Jeżeli komornik otrzymał takie pismo od wierzyciela powinien zaniechać ściągania należności.
 • WITAM , chcem zawiesić komornika na rok , jak napisać poprawnie pismo ?
 • Polecam kancelarie lexperto, udzielają darmowych porad. Zadzwoń do nich i przedstaw sprawę powinni ci spokojnie wytłumaczyć gdzie? do kogo i jakie pismo wysłać. 22 101 33 13 trzymaj
 • maniek
  Wysłany: 2016-08-01 16:41:51

  Ja skorzystałem z usług tej kancelarii http://antyegzekucja.eu , wszystko za mnie załatwili i dużo też nie wzięli za swoje usługi
 • beata
  Wysłany: 2016-08-21 20:08:44

  witam,jak mam sformulowac pozew przeciwegzekucyjny do sadu dot.intrum justitia-wniosek o wszczecie egzekucji,mimo iz zgodnie z harmonogramem splat z 2012r,splacilam zadluzenie a oni jeszcze zadaja odemnie pewnej sumy(niby kwoty glównej).Z komornikiem juz sie dogadalam-po przedstawieniu dowodow wplat ze narazie wstrzyma sie z egzekucja.
 • certoli
  Wysłany: 2016-08-25 23:16:45

  A Maniek pracuje u nich i tylko tak przez przypadek sie zareklamował tutaj, ups...
 • piter
  Wysłany: 2016-10-04 16:40:05

  witam mam przysadzone alimenty zadluzenie jest 32000zlsytluacja sie odwrucila syn od marca jest sadownie pod moja opieka poniewaz matka wypedzla syna z domu chce podpisac z komornikiem uklad ratalny zeby nie zajmowal mi konta ani wynagrodzenia za prace co sie okazuje po rozmowie z pracownica kancelari dowiedzialem sie ze mimo podpisania ukladu ratalnego komornik i tak moze mi zajac 60 procent wynagrodzenia i zablokowac konto w ten sposob nie bende mial z czego zyc z synem mimo ze pieniadze za prace po odcieciu 60 procent przeleja na konto to konto bedzie zablokowane nie bedzie za co zyc i bende musial przerwac uklad ratalny ze wzgledu na brak funduszy.Czy komornik moze w ten sposob postapic i co z tym zrobic?
 • amanda
  Wysłany: 2016-10-10 14:19:21

  Mam takie pytanie, mój obecny partner jest po rozwodzie i płaci alimenty w kwocie 1500zl , na 3 dzieci. W sierpniu i we wrzesniu zapłacił troche mniej bo po 850 zł , gdyż wynagrodzenie za prace mial mniej niz zwykle. Była żona oddala go do komornika gdzie wsiadł mu na pensje. Czy jak wysyłał alimenty w mniejszej kwocie to komornik może wejsc mu na wynagrodzenie za prace,.Z tego co jego dzieci mówią , to ich matka za ich alimenty balanguje i sie bawi, co mozna z tym zrobic.
 • Amanda, partner nie zapłacił alimentów w terminie, więc matka dzieci była uprawniona do złożenia wniosku egzekucyjnego. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • amanda
  Wysłany: 2016-10-11 12:52:19

  Wlasnie o to chodzi, że w terminie wyslal alimenty, tylko że mniej
 • Amanda, jeśli zapłacił mniej, niż powinien, to nie zapłacił w terminie. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
 • dick
  Wysłany: 2016-10-19 23:05:07

  dziekuje za wypowiedz: niestety komornik rowniez otrzymal pismo o zawieszeniu egzekucji, przyjal je do wiadomosci jednak nie zaprzestanie sciagania pieniedzy zajmujac dodatkowo konto osobiste, twierdzi ze pieniadze bedzie zbieral do depozytu oczywiscie na swoim koncie czy prawnie zajmuje mi rowniez kwote z wynagrodzenia wolna od zajec komorniczych? czy mozna w takim przypadku wniesc skarge do sadu lub do izby komorniczej na dzialania komornika?
 • donek
  Wysłany: 2016-11-03 08:56:24

  Ile kosztuje zadanie pytania i uzyskanie odpowiedzi .
 • Baarba
  Wysłany: 2017-05-09 20:15:06

  Umówiłam się z wierzycielem na wpłaty ratalne i w ten sposób spłaciłam połowę kwoty z nakazu zapłaty. Jednak wierzyciel wystąpił z wnioskiem egzekucyjnym do komornika i żąda całej kwoty z nakazu zapłaty.Przecież to bezprawie. Co mam zrobić.
 • R.G
  Wysłany: 2017-05-30 15:14:02

  Poszłem na ugode z komornikiem i wpłacilem umowiona kwote a ten zajoł mi konto.Czy tak może?
 • marcin
  Wysłany: 2017-06-30 20:19:33

  jak splacam wierzycielowi raty to jest mozliwosc splacenia komornika odrazu bo slyszalem ze dopiero po splacie wierzycielowi mozna
 • monika
  Wysłany: 2017-09-22 12:52:27

  witam mam zadluzenie w firmie pozyczkowej napisałam o.rozłożenie na raty bo chce spłacić jest to nie wielka kwota top zl dostałam pismo z odmową co w takiej sytuacji mam zrobić nie pracuje i nie jestem w stanie spłacić całości proszę i poradę
 • Kris
  Wysłany: 2018-04-06 10:00:13

  Witam
 • Kris
  Wysłany: 2018-04-06 10:04:18

  Witam mam poważny problem. Nie spalacalem pożyczki w aliorze sądowy nakaz komornik itd. Dług został sprzedany firmie getbek z którą we wrześniu 2017 r podpisałem ugodę spłatę 1350 zł co miesiąc. Nie miałem żadnego opóźnienia. W kwietniu 2018 r komornik działając na sygnaturze z poprzedniego banku zajął mi konto oraz pensje. Nie mogę zapłacić teraz aktualnemu wierzycielowi raty. Komornik tłumaczy się że ro jego koszty egzekucyjne problem w tym że ja mam ugodę z getbek komornikowi nie płacę. Czy działa legalnie? Co ja mogę zrobić. Przepraszam pisze z komórki sprawa jest naprawdę pilna dziękuję za poradę
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane