Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Komornik - jak nalicza odsetki

Witam wszystkich! Mam pytanie. Czy komornik egzekwując alimenty egzekwuje je razem z odsetkami? Oraz czy za swoja pracę pobiera "opłaty" od dłużnika?

(Jaga)

2002.11.8 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Komornik - jak nalicza odsetki (8)

W myśl ustawy o egzekucji komorniczej i KPC, komornik na wniosek wierzyciela, egzekwuje w pierwszej kolejności koszty manipulacyjne, koszty zstępstwa proscesowego i koszty jakie poniostło PAństwo w tej sprawie. Potem egzekwuje odsetki narosłe do dnia rozpoczęcia egzekucji, doliczając następne od kwoty głównej za każdy dzień zwłoki. Po egzekucji odsetek, przychodzi dopiero czas na egzekucję należności głównej. Komornik ma prawo na zajęcie do 50% wynagrodzenia netto, a również na wniosek wierzyciela moze dokonać egezkucji z ruchomosci lub nieruchomosci dłużnika. Przy obecnym stanie odsetek, lepiej jest spłacić wszystko do rąk wierzyciela jak najszybciej, bo komornicy to krwiopijcy. Do kwot egzekwowanych doliczają sobie 14% kwot przekazywanych na własne konto.

2002.11.16 15:27:22

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Niestety choć uprzedzałam mojego dłużnika o takich dodatkowych kosztach nixc sobie z tego nie robił. Ma teraz niemiłą nauczkę. Jeszcze raz dzięki:)))

2002.11.16 19:33:28

odezwał się niedouczony krwiopijca - co za hasło, odsyłam do przepisów

2003.2.1 22:43:50

a co jestes krwiopijcą:)
Wiesz, ja splacam dlug u komornika bo kiedys komus pozyczylam pieniadze. Nazbiralo sie 16 .000 kosztow i wiesz co> Komornik nic nie zrobil poza tym ze przeslal pismo do pracy i jeszcze ani grosza nie sciagnal.Za co wiec bierze pieniadze???Ja bym mu dala nawet 20.000 byleby cos robil w tym kierunku.

2003.2.5 8:24:15

nie, nie jestem :)); natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem wydawania osądów i ocen uogólniających na podstawie spraw lub sprawy, której się nie zna; z Twojej wypowiedzi nie wiadomo, czy jesteś wierzycielem czy dłużnikiem? na każdą czynność lub bezczynność komornika stronom postępowania przysługuje prawo złożenia skargi do Sądu Rejonowego w terminie 7 dni; Ty jako strona masz prawo przeglądać akta postępowania i być informowana o stanie sprawy; komornik nie "bierze sobie 14%" - koszty ustalone są ustawą o komornikach sądowych i egzekucji i pobierane są proporcjonalnie do wyegzekwowanych kwot (w egzekucji o świadczenia pieniężne wynoszą 15% przy zastosowaniu do dwóch sposobów egzekucji.....pzdr ;-)

2003.2.8 23:55:34

W 2001r wzialem pozyczke z banku lukas,w czesci ja splacilem,pozostala kwota 1.300 do splacenia,bank nie przysylal ponaglen i tym sposobem ,pozyczka nie zostala splacona,wtym,ze m-cu od razu otrzymalam egzekucje komornicza z zajeciem na pensje w zakladzie pracy,odsetki od tej kwoty wynosza az 1.200 zl czy to prawnie,oprócz tego koszty sadowe w wysokosci 700 zl,czy ja moge odwolac sie od tych dodatkowych kosztow ,lub ich zmniejszeniu

2004.12.9 19:6:4

Treść odpowiedzi Witam. jeli komornik w/g pism ktore wyslal do firmy mojej pracy np pisma byly na kwote 30 tys tyle zaklad pracy odesl
al czy komornik bedzi zadal jeszcze jakis pieniedzy prosze o odp dziekuje

2016.11.19 0:31:31

Witam
Czy po spłacie przez mój zakład pracy,kwoty 20000tyś według pism przesłanych od komornika.Czy komornik będzie żądał jeszcze jakiś pieniędzy ode mnie

2016.12.30 13:35:54

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika