Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

komornik niedługo zawita a ja nie wiem co mam zrobić

Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące!
Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie

2010.2.16 0:19:36

Odpowiedzi w temacie: komornik niedługo zawita a ja nie wiem co mam zrobić (7)

Komornik ma prawa zabrać majątek rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Natomiast może Panu zająć część wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę.

2010.2.16 16:7:11

witam pisze pan że ma prawo zająć majątek może ale nie musi może wejsc tylko na pensje tak!

2010.2.16 19:4:0

Przepraszam, coś musiałem poknocić. Komornik oczywiście nie ma prawa zająć majątku rodziców na pokrycie Pana zobowiązań. Może zająć jedynie Pana wynagrodzenie.

2010.2.17 16:56:28

witam ponownie,to wkońcu może zjąć majątek czy nie może i cy jest na to jakaś klauzula prawna bo już sam nie wiem komu wierzyć,możee czy nie może!!!!!!!!!!

2010.2.18 19:5:25

Komornik nie może zająć majątku rodziców, żeby zaspokoić Pańskich wierzycieli, chociaż zdarza się, że w ten sposób straszy dłużników. Nie ma na to bezpośredniego przepisu. To wynika z tego, że na zaspokojenie Pańskich wierzytelności można zająć jedynie Pański majątek i dochody. Rodzice nie z tym nic wspólnego. Gdyby natomiast komornik próbował zająć majątek Pana rodziców, musicie złożyć skargę do sądu na czynności komornika.

2010.2.18 20:48:2

[cytat]

Witam serdecznie,mam poważny problem zadłużony jestem w bankach częśc banków dała mi wypowiedzeni tzn.narazie 2 banki jeszcze 2 zostały,na kwotę około 20 tyś,zł firmy windykacyjne mnie strasza dzwonią i grożą karami odsetkami jakimi świat nie widział pytanie moje jest następujące!
Mieszkam z rodzicami majątek jest na rodziców ja majątku nie posiadam żadnego czy może zabrać majątek rodziców(dorobek całego życia),czy może wejść na moją pensje,proszę o konkretne informację co zrobić,pozdrawiam serdecznie

[/cytat]

2010.2.20 0:12:45

Witam,mam pytanie,jeżeli jest likfidowany zakład pracy czy pracodawca może zwolnic pracownika jeżeli miałem wypadk w pracy ubiegłego roku w grudniu a umowe mam na czas nieokreslony i cały czas jestem na chorobowym powypadkowym a likfidacja jest w czerwcu czy może mnie zwolnic jeśli miałem wypadek w pracy i jestem na chorobowym,pozdrawiam

2010.2.21 22:50:34

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika