Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

koszty komornicze a spłata długu do wierzyciela

Mam pytanie : w tej chwili komornik z racji postępowania egzekucyjnego zajmuje mi część wynagrodzenia z umowy o pracę. Czasami udaje mi sie coś dopłacić gotówka. Chciałbym dług spłacić bezpośrednio do wierzyciela. Wierzyciel poinformuje komornika o takowym fakcie i złoży wniosek o zakończenie postępowania.
Czy w takim przypadku koszty postępowania będe musiał zapłacić od całosci długu czy tylko od kwoty która komornik odzyskał bezpośrednio ode mnie. W jakiej wysokosci bedą to koszty ? - komornik ograniczył się tylko i wyłącznie do zajęcia wynagrodzenia.

2010.1.27 6:59:58

Odpowiedzi w temacie: koszty komornicze a spłata długu do wierzyciela (10)

witam, ja jestem wspólwłascicielem aut które zajał komornik, chociaz dłuznik-współwlascicel pokrył cała naleznosc głowna 2600 wierzycielowi, a ten zrzekł sie nawet odsetek od tej sumy - byłem swiadkiem tej rozmowy. mial poinformowac komornika o splacie długu i zakonczyc postepowanie egzekucyjne zeby dłuznik mógł pokryc koszty komornicze itp - na dzien dzisiejszy komornik prowadzi diałania i najprawdopodobniej zlicytuje auta chociaz dłuznik chce zapłacic.
wierzyciel nie ujał w tresci pisma do komornika jednego zdania zeby ten zkonczyl postepowanie.
obecnie wierzyciel jset niedostepny bo wyjechal na urlop.
teraz dłuznik musi pokryc cala kwote nawet naleznosc glowna jeezcze raz jak chce zapobiec zlicytowania moich aut u komornika(oczywiscie komornik zanizył ich wartosc o 30%).
przestrzegam i wierzyciel i komornik maja Cie gdzies - jezeli masz juz komornika który cie sciga zapłac jemu wszystkie naleznosci i bedziesz miec spokuj, a wierzyciela miej głeboko...
ja chciałem po dobroci a wierzyciel mnie urzadził na cacy

2010.1.28 13:30:4

Faktycznie ma niezbyt ciekawą sytuację. Wydaje mi się, że przed spłatą naleznosci do wierzyciela należało by mić już wcześniej pismo od niego w którym to zobowiązuje się do zakończenia ( wycofwania ) postępowania od komornika w przypadku gdy na jego konto wpłynie uzgodniona kwota w uzgodnionym terminie. Po za tym musi jeszcze oświadczyć, że wpłacona kwota pokrwya w pełni zobowiązanie i nie bedzie w przyszłosci rościł jakiś pretensji .

2010.1.28 15:58:12

czyli co teraz, to znaczy ze wierzyciel oklalamal dłuznika, mówiac mu zeby dokonał wpalty a on wysle pismo do komornika. Z tego wynika ze specjalnie wysłał niepelne dane do komornika i poszedł na urlop aby byc nieosiagalnym.
Co teraz moze dłuznik ...

2010.1.29 13:1:20

Trudno mi powiedzieć co może dłużnik. Wydaje mi się, że powinienieś zapytać jakiegoś prawnika dosiadczonego w tych sprawach.
A może warto by było wysłać do werzyciela stosowne pismo z prosbą o wyjasnienie - wysłać to listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Być może ten urlop to lipa.

2010.2.1 7:18:24

witam,

Jestem obecnie w bardzo trudnej sytuacji, muszę jak najszybciej spłacić wierzyciela, a że jest wyjatkowo złosliwy, to jedyne co mogę zrobić, to wysłać mu pieniądze przekazem pocztowym tzw. elektronicznym i odrazu napisać powództwo przeciwegzekucyjne tzn.

- proszę sąd o zawieszenie egzekucji ze względu na spłacenie w całości wierzyciela

taki pozew daje bezpieczeństwo dłużnikowi

do tego jako załączniki dołączyć kserokopię dowodu wpłaty

sąd zawiesi egzekucję, ale nie umorzy, bo jeszcze zostają koszty komornicze, ale tu już można albo dogadać się z komornikiem albo złożyć na niego skargę i prosić sąd egzekucyjny o ponowne naliczenie kosztów komorniczych

to jedyne wyjście by wierzyciel nas złośliwie nie wkopał

do tego po złozeniu powództwa trzeba pojechac do komornika i złożyć wniosek o wstrzymanie czynności egzekucyjnych ze względu na spłacenie wierzyciela - dołaczyc dowód wplaty oraz dać mu kserokopię pozwu sadowego o powodztwo przeciwegzekucyjne

to daje nam 99 % pewności, że wszystko bedzie ok

pozostaje tylko walka z komornikiekm o jego koszty, a tu szanse są duze albo na układ i raty albo na zmniejszenie ich przez sad do kwotu, która jestesmy w stanie wpłacic odrazu

2010.2.17 11:1:40

[cytat]

Mam pytanie : w tej chwili komornik z racji postępowania egzekucyjnego zajmuje mi część wynagrodzenia z umowy o pracę. Czasami udaje mi sie coś dopłacić gotówka. Chciałbym dług spłacić bezpośrednio do wierzyciela. Wierzyciel poinformuje komornika o takowym fakcie i złoży wniosek o zakończenie postępowania.
Czy w takim przypadku koszty postępowania będe musiał zapłacić od całosci długu czy tylko od kwoty która komornik odzyskał bezpośrednio ode mnie. W jakiej wysokosci bedą to koszty ? - komornik ograniczył się tylko i wyłącznie do zajęcia wynagrodzenia.

[/cytat]

2010.2.26 22:22:18

Witam w maju spłaciłam w całości dług wierzycielowi ,w marcu komornik pobrał z rozliczenia z U.S.kwotę 211 zł na konto wierzyciela ,czyli wyegzekwował tylko 211 zł więc moje pytanie to czy od tej wyegzekwowanej kwoty komornik ma prawo pobrać opłatę ode mnie czy od całości długu które spłaciłam wierzycielowi .

2017.8.22 15:37:6

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

2017.8.22 15:59:52

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika