Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pismo z firmy BEST S.A.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  dzisiaj dostałam pismo z firmy BEST S.A. Zarządzanie Portfelami Wierzytelności. Jestem bardzo zdziwiona ponieważ nie mam długu w takiej kwocie (rzekomo 400zł) z 2003 roku. Nic nigdy nie otrzymałam odnośnie tego długu i jestem w 100% pewna że nigdy takich pieniążków z banku nie brałam. Pismo jest następującej treści:

  Cytat:
  Informujemy, że w związku z zadłużeniem wynikającym z umowy nr. zawartej w dniu 22.03.2003r. Pani umowa została zakwalifikowana do grupy spraw, które we wrześniu 2015r. zostaną skierowane do sądu w celu otrzymania nakazu zapłaty.

  W przypadku uzyskania przez wierzyciela prawomocnego tytułu wykonawczego, sprawa zostanie niezwłocznie skierowana do komornika aby wyegzekwować spłatę zadłużenia.

  Skierowanie sprawy na drogę posępowania sądowego moze zostac wstrzymane wylacznie przez dobrowolna splate zadluzenia, ktora jest mozliwa w nastepujacych wariantach:
  - splata jednorazowa
  - terminowa i regularna splata ratalna z mozliwoscia ustalenia wysokosci oraz terminow miesiecznych splat

  W celu podjecia dobrowolnej splaty zadluzenia prosimy o kontakt w terminie do dnia, pod numerem...

  Brak konktaktu z pani strony spowoduje skierowanie sprawy na droge sadowej windykacji naleznosci.
  Zadluzenie na dzien 07.2015 wynosi 2,800zl

  Wszelkich wplat na poczet ww. umowy nalezy dokonywac na rachunek prowadzy w...


  Do pisma nie byla dolaczona zadna umowa, z jakiego banku jest kredyt. Chcialam sie zapytac co mam w takiej sytuacji zrobic? To nie jest moj dlug. Mam pisac do firmy tylko nie wiem jakie dokumenty zadac odnosnie dlugu? Czekam na jakas podpowiedz, pozdrawiam.

  Odpowiedz Cytuj
 • Koniecznie zadzwoń do firmy i powiedz, że chcesz dostać wszelkie dokumenty, które miałyby potwierdzać, iż to Twój dług.
 • Reklama

 • frty
  Wysłany: 2016-09-09 10:23:43

  Nic nie przesla nie maja takiego obowiazku.
 • Pierre
  Wysłany: 2017-02-13 19:53:23

  Wpisz anuluj dlog i pisz do nich
 • Ruda
  Wysłany: 2017-02-18 09:39:02

  Witam. W tej firmie pracują ludzie którzy wykradaja dane osobowe na własną rękę a ich przełożony nic o tym nie wie. Żenada
 • LEXUM Wrocław
  Wysłany: 2017-02-18 18:35:21

  Polecam kancelarię LEXUM z Wrocławia są najlepsi http://kancelaria-lexum.pl/
 • Dembko
  Wysłany: 2017-03-29 12:42:46

  Jeśli nie brałaś to się skontaktuj z nimi i wyjaśnij sytuacje akurat BEST S.A. jeśli chodzi o firmy windykacyjne to jest bardzo rzetelna w działaniu, można się z nimi dogadać równeiż jeśli chodzi o długi które faktycznie miały miejsce. Najgorsze co można zrobić to zostawić sytuacje niewyjaśnioną bo wejdzie Ci w pewnym momencie komornik i co wtedy?
 • Aaa
  Wysłany: 2017-07-21 11:56:38

  Dembko, ciekawe ile Ci Best płaci.
 • Maqus
  Wysłany: 2017-07-26 19:56:45

  Płacić czy nie?
 • Maqus
  Wysłany: 2017-07-26 19:57:49

  Czy to oszuści?
 • Kinga
  Wysłany: 2017-07-27 12:22:46

  Żadni oszuści, mają prawo do upominania się o dług jeśli ktoś wisi kasę. Ja słyszałam, że oni po ludzku podchodzą jak się ma dług a czasem dają niższe raty niz się wcześniej miało
 • Robert
  Wysłany: 2017-09-06 16:30:16

  Dlaczego firma Best, nie czyta i nie honoruje postanowień sądu, w którym jest jasno okreslony dłużnik, spadkobierca? Tylko nęka i inwigiluje, niewinnych ludzi którzy z długiem nie mają nic wspólnego? Tym procederem powinny zająć się służby państwowe!
 • Archi
  Wysłany: 2017-09-11 11:16:44

  Weź nie przesadzaj, Best nie może sobie pozwolić na działanie wbrew prawu. To się tak wydaje na początku, nie mam nic wspólnego z jakims długiem, a potem jak przychodzi co do czego, jak się poszuka dokładnie, to się okazuje, ze to moja wina. Ja tak miałem i zaoszczedził bym sobie duzo nerwów i czasu, gdybym tylko pogadał z nimi przez tel.
 • tom
  Wysłany: 2017-10-18 21:06:56

  best to oszusci .notoryczne nekajace telefony ,
 • many
  Wysłany: 2017-10-19 20:36:59

  anuluj-dług oni ich ogarną i pozamiatają
 • Dog
  Wysłany: 2017-10-21 08:08:05

  BEST SA z siedzibą w Gdyni jest oszukańczą spółką bowiem przysyła zawiadomienia o nabyciu wierzytelności z żądaniem zapłaty nie przedstawiając dokumentu , iż faktycznie kupiła wierzytelność. Firma ta nie skupuje wierzytelności lecz bazę danych dłużników i bezpodstawnie żąda pieniędzy !!!
 • Leon
  Wysłany: 2017-11-01 10:31:01

  Siedziba z Krakowa to jest dokładnie to samo . Uważajcie bo to banda oszustów !!Dzwonią wyłudzać dane , proszą o jakieś numery nip adresy , na pytania o nazwisko względem kogo jest wierzytelność milkną i mówią że sprawa bardzo poważana jest tytuł wykonawczy sratatata .Mam paru znajomych adwokatów- będą mieli zabawę i pieniążki zarobią sobie za to nękanie ;)
 • seb
  Wysłany: 2017-11-05 21:00:34

  sprawe nalezy oddac od razu do adwokata za probe wyludzenia ,malo tego ze jesli komornik by sie pojawil to natychmiast sprawe przeciwko komornikowi jak i sedziemu ktory orzekl ekzekucje za nie sprawdzeniedokumentow rzetelnosci na jakiej podstwie ta firma domaga sie jakiegos dlugu ,kazdy dlug jesli uwazaja ze jest jest obowiazkiem tej firmy oszustow przedstawic papiery skod ten dlug powstal ,bo wtedy mozna sie skataktowac z dana instytucja ,a jesli nie maja to wtedy jest wiadome ze jest wyludzenie i pozniej w tym procedensie biora sad jak i komornik
 • nic nie dam
  Wysłany: 2017-11-06 17:48:25

  szkoda odbierac od tej patologi telefonów to ludzie co zyją bez skropółów widac ze ta cała elita to patologia olac ich ciepłym moczem i nie odbierac telefonów a listy na rozpalke polecam tych smieci
 • mario
  Wysłany: 2017-11-08 13:20:32

  BEST to firma oszustów i wyłudzaczy, ktoś pisze, że można się z nimi dogadać, KŁAMSTWO!! Od ponad roku koresponduję z nimi, chociaż nie mam powodu. Przysłali mi dokumenty o długu po zmarłej matce. OK. Poinformowałem ich pisemnie, że odrzuciłem spadek po matce i podałem im sygnaturę sprawy i nr aktu notarialnego tego zdarzenia. Niestety to im nie wystarcza bo chcą dokumenty kopie aktu, dla mnie nie są Partnerem do rozmów, nie mam długu i nie jestem dłużnikiem. Ciągle żądają przesłania kopii dokumentów A Z JAKIEJ RACJI. Kredyt wzięty 10 lat temu i sprawę załatwiłem formalnie odrzucając spadek. Dodatkowo zażądałem usunięcia moich danych z ich bazy zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych mija 6 miesięcy, żadnej informacji czy odpowiedzi, ale pojawia się kolejny list abym spłacił dług albo wysłał im dokumenty. Niedoczekanie. Myślę, że raczej wejdę z nimi na drogę prawną bo nie pozwolę sobie na nękanie.
 • Jolka
  Wysłany: 2017-11-16 15:45:41

  Moja siostra też myślała, że spłaciła dług w całości. Może i dług tak, ale nikt w banku nie powiedział, że ma jakieś odsetki niezapłacone. I one narastały, i narastały. Aż w końcu przyszło pismo, że jest coś jeszcze do spłaty. Jakiś tysiąc złotych. To jednak wciąż był jej dług, bo jak wcześniej opóźniała się ze spłatą, to i odsetki powstały. Tylko dzięki BEST się o tym dowiedziała i co więcej częściowo umorzyli jej dług. Można? Można.
 • Rafi
  Wysłany: 2017-11-16 16:16:01

  @Mario, spokojnie, może jest tak, jak @jolka pisze? Weź sprawdź, czy jakieś odsetki w tym czasie nie powstały i nie narastały, bo się best okaże Bogu ducha winny. Im nie jest na rękę się z Tobą kłócić i z tego co wiem, to oni naprawdę dają szansę na dogadanie się.
 • Witam Ja mam taki problem.Miałem kiedyś dług w telekomunikacji Era Komornik umorzył postępowanie z braku ściągalności po 8 czy 9 latach znów dostałem nakaz zapłaty od komornika z Warszawy po jakimś czasie umówiłem się na spłaty w kwocie 300 zł miesięcznie i było ok. A tu nagle dostaję pismo od firmy Best że kupili kilka miesięcy temu mój dług i teraz żądają spłaty.Wydaje mi się że skoro kupili dług to powinienem dostać od komornika pismo o umorzeniu postępowania ponadto cały czas wpłacam umówioną kwotę komornikowi.Nie wiem co o tym myśleć czy to próba wyłudzenia czy co? Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
 • andrux
  Wysłany: 2018-01-15 20:29:54

  Windykuja przedawnione dlugi konsumenckie bezprawie
 • Kazik
  Wysłany: 2018-02-02 11:17:52

  @krisfrank Raczej nie próba wyłudzenia. Ja bym się z nimi po prostu skontaktował i wyjaśnił o co chodzi.
 • jo-manh
  Wysłany: 2018-02-07 10:13:43

  Wg ustawy mogą się domagać spłaty, nawet jesli dlug jest przedawniony. Oznacza to tylko tyle, że jesli ktoś nie da się wciągnąć w spłatę, rozkładanie na raty itp, to BEST (tudzież inna firma windykacyjna)może się do naszej śmierci co jakiś czas starać odzyskac dług, ale nie jest w stanie tego prawnie wyegzekwować. Jeśłi poszliby z tym do sądu, o nakaz zapłaty, to dłużnik (z długiem przedawnionym) powołuje się na przedawnienie długu i sąd oddala nakaz zapłaty. Wtedy nie moga juz od Ciebie wcale ściągnąć długu. Oni więc do sądu nie wystąpią, bo zamkną sobie drogę do ciągłego próbowania ściągnięcia skupionej wierzytelności. Stąd oto bedę się co jakiś czas odzywali i próbowali wciągnąć w pułapkę, bo ktoś w pewnym omencie może wyrazić chęć dogadania się w sprawie długu, a wraz z wyrażeniem takiej chęci (nawet słownej - nagrywają rozmowy), bieg przedawnienia rozpoczyna sie na nowo i wtedy pójdą do sądu, jeśli sie jednak rozmyślicie i stwierdzicie, ze nie musicie płacić. Wtedy już niestety będziecie musieli zapłacić, bo sami przerwaliście bieg przedawnienia. Na nic się nie zgadzajcie, wszystko pisemnie i za każdym razem ładnie odpisujcie powołując się na przedawnienie bądź brak dowodów na istnienie długu.
 • mikrus
  Wysłany: 2018-02-15 14:11:19

  Żadnych rozmów korespondencji itp z firmami windykacyjnymi. Żądanie zapłaty za wierzytelność możliwe jest wyłącznie po uzyskaniu w sądzie prawomocnego nakazu zapłaty!! Wszystkie listy i telefony są próba skłonienia klienta do uznania tego "długu". Jak już wyłudzą przyznanie się do długu wobec nich to klepnięcie w sądzie to tylko formalność.A komornik tylko czeka. Z zasady skupują długi przeterminowane potem idą do E Sądu w Lublinie a człowiek nie ma pojęcia o co chodzi i płaci. Poza tym skupują wierzytelności w paczkach, na podstawie dokumentów prywatnych a nie urzędowych. Reasumując:nie bać się, nie rozmawiać nie, nie korespondować; niech idą do sądu i uzyskają prawomocny nakaz zapłaty. Sprawa jest do wygrania- wystarczy pogrzebać w internecie. Są na to wyroki Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego i orzecznictwo Sądów Powszechnych Tyle w temacie.
 • Renia
  Wysłany: 2018-02-22 10:40:01

  To banda oszustów dostałam nakaz zapłaty długu , przez sąd w Lublinie Odwołałam sie i sąd we Wrześni oddałił nakaz zapłaty Firma Best jednak dzwoni wciąz myśląc , że trafili na głupią która zapłaci. jak poprosiłam o adres mailowy na który wyślę scan wyroku nie odezwali sie trzy miesiace , a teraz znowu wydzwaniają. Widziałam , ze ludzie pozwy zbiorowe zakładaja tej firmie , bo jak sie okazuje nie tylko mnie nekaja. Poprostu trzeba powiedziec , że nagrywamy rozmowe , poprosic o dokładne dane osoby dzwoniącej i sprawę w której dzwoni i powiedziec , że idziemy z tym do adwokata.wentualnie powiedziec , że chcemy oficjalny nakaz sądowy do zapłaty a nie jakieś żądania przez telefon
 • Renia
  Wysłany: 2018-02-22 10:43:04

  Przez kilka lat byłem nękany przez firmę windykacyjną Best/telefony,nachodzenie mieszkania,nachodzenie sąsiadów/ za dług,który okazało się nie istnieje.Po 4 latach nękania wszczęli egzekucję komorniczą w oparciu o nakaz zapłaty o którym nie miałem pojęcia.Po 7 latach od wydania nakazu zapłaty przywróciłem termin do złożenia sprzeciwu i powództwo zostało oddalone.Aktualnie toczy się postępowanie przed sądem o zadośćuczynienie.Ponieważ Prezes UOKiK ukarał kilka firm windykacyjnych wysokimi grzywnami za tego typu działania/ostatnio Intrum Justitia 200 tys.zł./chcę złożyć skargę również na firmę Best ale musi to być zbiorowe naruszenie praw.Zainteresowanych proszę o kontakt: zbigniew.skrzetuski@onet.pl To znalazłam na stronie i tego jestwięcej
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane