Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Przedawnienie kredytu-windykacja z Kruka .Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!

w roku 2000 w marcu brany byl kredyt w banku ,spacona byla czesc i pozniej w wyniku utraty pracy nie byly placone raty.Mialam komornika ,który postępowanie umożył poniewaz nie mial z czego sciagnac naleznosci(do spałty został 7 tys.).Przez 6 lat nie przychodziły ZADNE pisma ,zadnych telefonów z banku poprostu nic, i nagle w lutym 2006 roku otrzymalam pismo z firmy Kruk,ze mam do spłacenia 27tys bo samych odstetek "karnych" naliczyli sobie ponad 15 tys.Po czym za tydzien przyszło kolejne pismo,ze jesli do jakiejs tam daty nie zapłace to bede płaciła 47 tys !!!!!!!!!!!!!!Nie wiem wogole skad biora im sie takie sumy.!!!! Po czym kolejne pismo przyszło juz prawie jak od Rutkowskiego. bo od DETEKTYWA ze on bedzie prowadzil dochodzenie w sprawie moich dochodow itp. czy oni maja do tego prawo, zeby zastraszac mnie? I czy po 6sciu latach nie ma przedawnienia??Co mam zrobic? Płacic czy brac adwokata?? POMOZCIE!!! P>S mało tego czaczeli pisac pisma do zyrantów straszac ich .Co robic

2006.3.8 20:27:10

Odpowiedzi w temacie: Przedawnienie kredytu-windykacja z Kruka .Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!! (23)

nie masz kasy na spłatę kredytu a masz kasę na adwokata??? Odsetki to nalezności uboczne które należą się wierzycielowi, tym bardziej odsetki karne które zostały naliczone wskutek nie dokonywania spłat w terminie. Nic nie jest przedawnione!!!!!! Proponuje iść się powiesić lub po prostu spłacić to w ratach.

2006.3.9 15:17:36

Warto to skonsultowac z prawnikiem i dokładnie przedstawic mu całą sytuację. Kruk często liczy na to że skutecznie zastraszy dłużnika, nawet jeśli sprawa jest dawno przedawniona.

2006.8.10 16:1:21

a ty debilu chyba jestes pracownikiem firmy takliej jak kruk - sam se zadyndaj bucu jeden

2006.9.6 19:57:54

Detektyw to ktoś spełniający określone wymogi ustawowe a nie pierwszy lepszy co się nim zwie. To poprostu windykator terenowy. Ludzie nie wiedzą jeszcze kto to jest detektyw i wywołuje to u nich pejoratywne skojarzenia. To porostu kolejny sposób na zastraszenie w celu spłaty (tak jak np "pozwy" z Kruka--do dziś wisi jeden w biurze u mnie jak mam zły humor to go czytam i odrazu mi się poprawia). Tymniemniej nie jestem za niespłacaniem zadłużenia. Jeżeli jesteś winna komuś to polecam skontaktować się z wierzycielem (a tu musisz dowiedzieć się czy nastąpiła cesja wierzytelności) i poprosić o dogodne terminy i kwoty. Możesz negocjować też o odsetki ale tu polecam już wziąć negocjatora z prawdziwego zdarzenia. w razie pytań pisz na s-r6@wp.pl

2006.10.13 12:41:28

Ja dostalem z Kruka pismo o zadluzeniu na ponad 10 tysiecy, osoby ktora niezyje juz 10 lat !!! I teraz im sie przypomialo, nikt nic w rodzinie nie wie ze dziadek co kolwiek kupowal itd itp, przeprowadzilem wlasne dochodzenie i kontaktowalem sie z prawnikiem. Firma Kruk to firma ktora stara sie zastraszyc ! niby wierzyciela, co do odsetk nie nalicza sie odsetek od kredytow niesplaconych, nie ma takiego wyznacznika w prawie (takieinformacje uzyskalem od prawnika) z krukiem nie dyskutowac jak dzwonia powiedziec ze jeszcze raz zadzoni zglaszasz sprawe na policje i do prokuratury o nekanie Twojej osoby nie zyczysz sobie poprostu telefonów i jakiej kolwiek korespondencji. I faktycznie powiem tak dzowni do mnie gosciu ja do niego twardo ze nie bede znim rozmawial i nie zycze sobie aby do mnie telefonowano. Sam sie rozlaczyl nawet nie powiedzial dowidzenia. Cisza !

2007.2.14 8:35:2

kredyt jest przedawniony! Minęly przeciez 3 lata od terminu wymagalności

2007.7.26 0:7:2

Moja sytuacja wygląda podobnie. Od okresu wymagalności kredytu (czyli odmomentu kiedy powinnam skończyć spłacać kredyt) minęło 5 lat. art. 118 k.p.c. mówi o okresie 3 lat w sytuacji gdy dotyczy to działalności gospodarczej. Odnalazłam sprawę, którą wygrał własnie taki dłużnik jak jak, któremu udało udowodnić się przed sądem,że bank to podmiot prowadzący działlność gospodarczą-WYGRAŁ i może dlatego banki teraz tylko straszą po 3 latach bo boją się przegrywać spraw.

2007.9.4 15:14:9

Dragon wielki prawniku 3-letni okres przedawnienia dotyczy roszczeń okresowych (typu np. czynsz tytułem najmu mieszkania), natomiast kredyt bankowy, o ile pamiętam przedawnia się po 5 latach, ale jeżeli wszedł już komornik to znaczy, że mamy do czynienia z bankowym tytułem wykonawczym (bankowy tytuł egzekucyjny opatrzony kaluzulą wykonalności) a więc mamy do czynienia z 10 letnim okresem przedawnienia

2007.10.30 21:29:47

ja mam dłużnika na 7 tysięcy od roku, okres przedawnienia wynosi 10 lat, a wiec do roku 2017!!!!

2008.1.21 16:14:6

Nic nie robic wystarczy poczytac gazety kobiece. Firmy windykacyjne nie maja zadnych uprawnien. Ma je jedynie komornik i sad oraz wierzyciel czyli bank wystepuje do sadu. Sadu wydaje wyrok potem sprawa idzie do komornika i ten zaczyna dzialac. Mnie juz Kruk straszyl mam problem z telekomunikacja polska zlodzieje. Dostalam rachunek za telefon na 650 zl i przez trzy lata ma juz 1650. tylko ze nie bylo nikogo przez miesiac walakcji w lipcu. przez 2 lata pisalam bezskutecnie pisma. Firma windykacyjna kruk czy inna nie ma prawa do zadnych ustalen dochodu, konta bankowego nic

2008.2.8 20:16:11

madrala pewnie jestes z jakiejs firmy windykacyjnej, co adwokata mozna dostac z urzedu. Tu Cie boli boisz sie adwokata bo firmy windykacyjne ztrudniaja osilkow,wyglad zapewne zmrozi krew niejednego dluznika, od razu rzuci kase i jeszcze dorzuci. Nawet wiem,ze firmy takie zatrudnija bylych recydywistow, lysi wytatutowani i mysla,ze pol swiata sie ich boi

2008.2.8 20:21:36

Dług z banku 1999 został sprzedany do ULTIMO w 2003 Jest 2008 czy można mówić o przedawnieniu? PROSZE O PODPWIEDź

2008.3.8 0:42:58

Czesc:) to milo, ze ktos odpisuje na temat i rzetelnie, traktujac sprawe powaznie i kompetentnie. A wiesz moze jeszcze od jakiej daty ten okres 10-ciu lat sie rozpoczyna? wielkie dzieki:)

2008.3.11 18:36:12

witam za zastraszanie teraz mozna ich dddac do sadu jest na to ustawa wedlug prawa twoj dlug jest przedawniony najlepiej im sie postawic i dadza spokoj jezeli okazesz sie slaby to jakis czas beda cie gnebic glowa do gory

2008.4.24 2:48:46

nie pisz bzdur, kredyt przedawnia się po 3 latach a nie po pięciu.

2008.10.9 21:27:57

nie od momentu ukończenia kredytu, ale od momentu kiedy stl się wymagalny bo np bank wypowiedzial kredyt a to jest roznica

2008.10.9 21:31:13

Mam artykuł z prasy,w oparciu o konkretne przepisy prawne (postaram się jak najszybciej go przedstawić)-co wolno a czego nie wolno firmom windykacyjnym,których ostatnio przybywa w naszym kraju,jak grzybów po deszczu.(nie mylić z komornikiem sądowym-ten rzeczywiście ma moc wykonawczą).Firmy windykacyjne to te,które odkupują nasze zadłużenia np.od banków (komornik nic nie odkupuje) i będą się starały za wszelką cenę dług odzyskać.Głównie będą to metody zastraszania,że zostanie wysłany detektyw celem oszacowania naszego rzeczywistego majątku,że przedstawiciel firmy zgłosi się u naszego szefa,że mamy podać dogodny termin,kiedy przedstawiciel firmy może nas odwiedzić w mieszkaniu celem omówienia warunków spłaty zadłużenia,że,że,że.Gdzieś czytałem,że żądali od emeryta zwrotu długu,który podżyrował 13 lat temu... Jeżeli nie mamy ochoty,to w ogóle nie musimy nikogo takiego wpuszczać do mieszkania.Jedyne co te "firmy" tak na prawdę mogą

2009.3.7 17:3:50

Wind Zmień szybko lekarza bo jak widać z twoich wypowiedzi twój lekarz cię oszukuje.Takie dobre rady to zostaw dla rodziny.Firma Kruk i tym podobne gówno może,a za zastraszanie i nachodzenie można ich szybko podać do prokuratury-są to metody niedozwolone.Amen

2009.3.7 17:12:39

@stach

Z Ciebie już jest prawnik na 102 !
Z czym się wyrywasz chłopcze?

2009.8.18 19:4:28

rewelacyjna rada zrób to sam a najpierw poczytaj troche prawo.

2010.2.14 22:5:39

Wzielam kredyt konsumpcyjny (tak to sie wtedy nazywalo) w 1999, za zgoda owczesneg malzonka (znaczy sie podpisal cos tam, ze sie zgadza), splacilam okolo polowe w termiie, wyjechalam za granice i przestalam splac. Dowiedzialam sie po jakims czasie, ze jestem poszukiwana listem gonczym... Jest rok 2010 a mnie ciagle poszukuja mili panowie w ciemnych garniturach.. Nawet moj obecny maz, przed ktorym nie mam tajemnic i o wszystkim wie ptyta, czy przypadkiem kogos nie zabilam... ! Wiec zastanawiam sie, jak to jest z tym przedawnieniem? I jeszcze jedno mnie zastanawia... Dlaczego moj byly zyje sobie spokojnie i ciula te grosze i nikt sie do niego nie przy... trza, skoro podpisal kredyt jako wspolmalzonek, zadnej odpowiedzialnosci???? No kurde , szlag mnie trafia!!!!!!!!!!!!!

2010.9.5 15:55:19

Taaaa, po 3 latach... to kuzwa dlaczego po 11 latach sciga mnie prokuratura za glupi kredyt w polowoe niesplacony (kredyt byl wziety w 1999r)???? Oczywiscie przez firme kruk, a jaki jest w tuym udzial malzonka (w tej chwili bylego), ktory podpisal sie pod umowa kredytowa??? Czy jest wolny od dlugu??? Dlaczego jest nietykalny???

2010.9.5 16:2:0

gowno prawda!!!

2010.9.5 16:13:51

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika