Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wezwanie do zapłaty przez Kredyt Inkaso!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Prosiłabym kogoś o poradę w sprawie wezwania do zapłaty przez Kredyt Inkaso.
  Sprawa jest mianowicie taka, że w grudniu ubiegłego roku chciałam wziąść telewizor na raty, okazało się że jestem zarejestrowana w BIK co bardzo mnie zaskoczyło, bo nigdy z żadną ratą nie zalegała. Jak później się okazało mój były mąż w lutym 2009 roku wziął Kredyt Odnawialny, którego nie spłacił i sprawa poszła do windykacji, ja byłam wówczas dysponentem tego konta. Z twego co się dowiedziałam wziął ten kredyt w czasie trwania sprawy rozwodowej i wymeldowania z mieszkania. Po miesiącu dostałam rozwód i dopiero wtedy mogłam notarialnie przedłożyć do banku oświadczenie, że za długi męża nie odpowiadam.
  Przez te prawie trzy lata nie otrzymałam żadnego pisma z banku czy innej instytucji o istniejącym długu, a teraz przyszło mi odrazu wezwanie do zapłaty wraz z odsetkami karnymi. Ja obecnie jestem na zasiłku wychowawczym i nie posiadam żadnych innych dochodów i nie stać mnie na zapłacenie długu, tym bardziej że ja nie brałam żadnego kredytu. Odesłałam pismo z prośbą o nie ujmowanie mnie jako dłużnika i odstąpienia od należności. Teraz czekam na odpowiedź. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie i pomoc!!!!

  Odpowiedz Cytuj
 • Mam nadzieję, że sprawa @selenit1 została pozytywnie załatwiona, jeżeli ktoś z was jest w podobnej sytuacji i szuka informacji co zrobić w takiej sytuacji, to odsyłam do tego poradnika: fundacjazaradni.pl/poradnik/ - można go pobrać bezpłatnie ze strony. Można się z niego dowiedzieć w jaki sposób wychodzić z długów, w jaki sposób postępować gdy firma windykacyjna zgłosi się do nas po zaległe należności i generalnie dowiedzieć się jakie są możliwości w tym zakresie. Polecam, bo czekanie i liczenie na przedawnienie się długów to najgorsze rozwiązanie.
 • Reklama

 • Dokładnie. Kredyt Inkaso trochę się ucywilizował pod tym wzlgędem windykacji długów. Do mnie też dotarły takie informacje. Powiem tak, należy podjąć negocjację a nie unikać kontaktu - bo unikanie kontaktu wcześniej czy później kończy się egzekucją komorniczą i tyle.
 • co zrobić w takiej sytuacji, to odsyłam do tego poradnika: fundacjazaradni.pl/poradnik/ - można go pobrać bezpłatnie ze strony. Spoko, dzięki. Też szukałem informajcji na ich temat, bo ktoś z członków mojej rodziny miał z nimi jakeiś niezałatwione sprawy. Nabrał kredytów i teraz konsekwencje ;/
 • Ola
  Wysłany: 2017-06-23 13:16:04

  Witam.Moja babcia ma taki problem,że musi spłacić daną kwotę bo już dostała list z sądu komorniczego,napisane że w 2010 r.nie do końca splacila jakies raty,babcia ma 80 lat i nie przypomina sobie żeby komuś coś brała na raty czy nawet jakiś kredyt,przez te 7 lat co minęło nigdy nie dostała żadnego listu o zaleganiu,a tu raptem musi płacić. Jeszcze jedno pytanie...czy ktoś się orientuje może w tym że minęło ponad 5 lat i ze to powinno być jako przedawnienie???bardzo proszę o odp.jesli ktoś ma w tym rozeznanie
 • Wet
  Wysłany: 2017-09-14 22:28:18

  Witam mam dlug w kredyt inkaso , zaproponowali mi umowe ugody ale musze koniecznue podac pesel,nip,nr. dowodu ,adres telefon czy musze im to wszystko podawac ?
 • Elwira
  Wysłany: 2017-10-11 09:18:22

  To bardzo nie mili ludzie nie chcą porozumienia codziennie wydzwaniaja . Ja zalegam tylko z jedną ratą . Bo teraz spłacam dług za mieszkanie i nie jestem w stanie spłacać rat na czas .
 • Patrycja
  Wysłany: 2017-10-18 13:31:40

  Wet jak mi zaproponowali ugodę nie prosili o żadne dane osobowe, tylko o numer telefonu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane