Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wezwanie do zapłaty przez Kredyt Inkaso!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam!
  Prosiłabym kogoś o poradę w sprawie wezwania do zapłaty przez Kredyt Inkaso.
  Sprawa jest mianowicie taka, że w grudniu ubiegłego roku chciałam wziąść telewizor na raty, okazało się że jestem zarejestrowana w BIK co bardzo mnie zaskoczyło, bo nigdy z żadną ratą nie zalegała. Jak później się okazało mój były mąż w lutym 2009 roku wziął Kredyt Odnawialny, którego nie spłacił i sprawa poszła do windykacji, ja byłam wówczas dysponentem tego konta. Z twego co się dowiedziałam wziął ten kredyt w czasie trwania sprawy rozwodowej i wymeldowania z mieszkania. Po miesiącu dostałam rozwód i dopiero wtedy mogłam notarialnie przedłożyć do banku oświadczenie, że za długi męża nie odpowiadam.
  Przez te prawie trzy lata nie otrzymałam żadnego pisma z banku czy innej instytucji o istniejącym długu, a teraz przyszło mi odrazu wezwanie do zapłaty wraz z odsetkami karnymi. Ja obecnie jestem na zasiłku wychowawczym i nie posiadam żadnych innych dochodów i nie stać mnie na zapłacenie długu, tym bardziej że ja nie brałam żadnego kredytu. Odesłałam pismo z prośbą o nie ujmowanie mnie jako dłużnika i odstąpienia od należności. Teraz czekam na odpowiedź. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie i pomoc!!!!

  Odpowiedz Cytuj
 • Mam nadzieję, że sprawa @selenit1 została pozytywnie załatwiona, jeżeli ktoś z was jest w podobnej sytuacji i szuka informacji co zrobić w takiej sytuacji, to odsyłam do tego poradnika: fundacjazaradni.pl/poradnik/ - można go pobrać bezpłatnie ze strony. Można się z niego dowiedzieć w jaki sposób wychodzić z długów, w jaki sposób postępować gdy firma windykacyjna zgłosi się do nas po zaległe należności i generalnie dowiedzieć się jakie są możliwości w tym zakresie. Polecam, bo czekanie i liczenie na przedawnienie się długów to najgorsze rozwiązanie.
 • Reklama

 • Dokładnie. Kredyt Inkaso trochę się ucywilizował pod tym wzlgędem windykacji długów. Do mnie też dotarły takie informacje. Powiem tak, należy podjąć negocjację a nie unikać kontaktu - bo unikanie kontaktu wcześniej czy później kończy się egzekucją komorniczą i tyle.
 • co zrobić w takiej sytuacji, to odsyłam do tego poradnika: fundacjazaradni.pl/poradnik/ - można go pobrać bezpłatnie ze strony. Spoko, dzięki. Też szukałem informajcji na ich temat, bo ktoś z członków mojej rodziny miał z nimi jakeiś niezałatwione sprawy. Nabrał kredytów i teraz konsekwencje ;/
 • Ola
  Wysłany: 2017-06-23 13:16:04

  Witam.Moja babcia ma taki problem,że musi spłacić daną kwotę bo już dostała list z sądu komorniczego,napisane że w 2010 r.nie do końca splacila jakies raty,babcia ma 80 lat i nie przypomina sobie żeby komuś coś brała na raty czy nawet jakiś kredyt,przez te 7 lat co minęło nigdy nie dostała żadnego listu o zaleganiu,a tu raptem musi płacić. Jeszcze jedno pytanie...czy ktoś się orientuje może w tym że minęło ponad 5 lat i ze to powinno być jako przedawnienie???bardzo proszę o odp.jesli ktoś ma w tym rozeznanie
 • Wet
  Wysłany: 2017-09-14 22:28:18

  Witam mam dlug w kredyt inkaso , zaproponowali mi umowe ugody ale musze koniecznue podac pesel,nip,nr. dowodu ,adres telefon czy musze im to wszystko podawac ?
 • Elwira
  Wysłany: 2017-10-11 09:18:22

  To bardzo nie mili ludzie nie chcą porozumienia codziennie wydzwaniaja . Ja zalegam tylko z jedną ratą . Bo teraz spłacam dług za mieszkanie i nie jestem w stanie spłacać rat na czas .
 • Patrycja
  Wysłany: 2017-10-18 13:31:40

  Wet jak mi zaproponowali ugodę nie prosili o żadne dane osobowe, tylko o numer telefonu.
 • Maria
  Wysłany: 2017-10-25 14:17:12

  Witam, Pewnie wielu z was zastanawiało się jak skutecznie odzyskać pieniądze zapłacone jako zaliczkę bądź za wykonaną usługę. Specjalizuję się w prawie obrotu wierzytelnościami. Oferuję windykację bez kosztów dla wierzyciela - prowizja jest płatna przez dłużnika. Poprowadzę każdą sprawę, zapraszam do kontaktu michal.saboks@op.pl.
 • daro
  Wysłany: 2017-11-18 00:38:51

  Szanowni Państwo W dniu 17listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień bez Długów-to najlepszy czas ,aby skorzystać z korzystnej i atrakcyjnej spłaty. Z tej okazji zyskaj kwotę 26,32zł i przeznacz ją na Swoje potrzeby. Wpłać kwotę w wysokości 102,24 zł.do dnia 2017.11.30 na poniższy rachunek a my umorzymy pozostałą kwotę zadłużenia i zamkniemy sprawę. Jeśli nie jesteś w stanie jednorazowo wpłacić kwoty podanej powyżej, skontaktuj się z nami.Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, abyś mógł cieszyć się życiem bez długów. Takiej treści pismo od Kredyt Inkaso otrzymał mój ojciec(87Lat). Jest podany nr sprawy ,telefon,kontakt e-mail. Łapserdaki przez telefon nie chcą podać o co chodzi. Co z tym fantem zrobić ! CZY TO LIPA ? Ignorować czy jednak zapłacić ?
 • Agnieszka
  Wysłany: 2018-05-11 15:08:32

  Bardzo niemiła Pani Dominika
 • brianpoz
  Wysłany: 2018-05-21 14:18:33

  ta firemka to jedno wielkie chamstwo , tych co dzwonia zycxe im zeby kiedys mieli problemy finansowe i zeby ich ktos tak samo nekal
 • uczciwy
  Wysłany: 2018-06-15 07:37:37

  Szanowni panstwo nigdy nie mialem dlugu a tu z Kredit Inkaso przyszlo zadluzenie na 150 zl i podali nr telefonu oraz nr konta. Sprawdzilem takiego nr telefonu niema a konto jest osoby prywatnej.Uwaga gdzie przelewacie kase bo to dobry zarobek dla oszustow. Nie zemna te numery cwaniaczku. Niewiesz komu wyslales to zawiadomienie . Czekam na nastepne a wtedy sam sie przekonasz. Nr konta zlokalizowalem twoj FIKCYJNY.Nie wysylajcie zadnych pieniedzy to fikcja
 • Neron
  Wysłany: 2018-07-12 02:26:50

  Nie rozmawiać, nie odbierać, absolutnie nie podawać daty urodzenia bo o ile sama w sobie nie jest daną osobową to razem z imieniem i nazwiskiem juz jest. Jeżeli dzwonią, to zainstalować sobie aplikację nagrywajaca rozmowy np. ACR. Złożyć ustne oświadczenie, ze " nie wyrażam zgody na kontaktowanie się ze mna droga telefoniczną, pocztową i bezpośrednią. Każda kolejna taka próba będzie traktowana jako nękanie mojej osoby." Nagrywac i zbierac rozmowy i sms. W razie gdy będą dalej dzwonic to do adwokata i nauczyc rozumu nygusow. Co do nagrywania rozmow. Jako osoba prywatna kazdy może nagrywać rozmowy w celu ochrony swoich interesow i nie musi o tym informować ani tym bardziej pytać o zgodę.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane