Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Więzienie za długi

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy za długi można trafić do więzienia? Osoba ma długi w paru bankach, nie pracuje i nie posiada żadnego majątku. Spłaca kredyty jeśli uda się coś zarobić.

  Odpowiedz Cytuj
 • Jak najbardziej może i powinna.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • art. 300 § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 3. Jeżeli czyn określony w § 1 wyrządził szkodę wielu wierzycielom, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 4. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
  Odpowiedz Cytuj
 • no trudno zeby nie mozna bylo. tak to by wtedy kazdy na kreche zyl, jak grecy;p caly narod do karceru!!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Długi spadkowe

  Jak kształtuje się odpowiedzialność za długi spadkowe?

 • Limit potrąceń z emerytury więźnia

  Mężowi, za jego czyny (przemoc i molestowanie seksualne dziecka), prawdopodobnie grozi więzienie. Jest już emerytem i z jego emerytury potrącane są alimenty na rzecz małoletnich dzieci. Do tej pory jest to 60% z emerytury (należność oraz zadłużenie). Czy w przypadku osadzenia męża w więzieniu z emerytury mogą być potrącane większe kwoty z uwagi na to, iż pobyt więźnia w odosobnieniu pokrywa państwo?

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe po przyjęciu spadku

  Czy po przyjęciu spadku, spadkobierca odpowiada za długi spadkowe tylko ze spadku?

 • Odpowiedzialność za długi przedsiębiorstwa w przypadku jego sprzedaży

  Kto ponosi odpowiedzialność za długi przedsiębiorstwa w przypadku jego sprzedaży?

 • Odpowiedzialność za długi spadkowe

  W testamencie wyznaczam moimi spadkobiercami syna, córkę oraz narzeczoną. Zaś wykonawcą testamentu mojego syna - dotyczy sprzedaży nieruchomości oraz podziału majątku po sprzedaży. Co w przypadku gdy spadkobiercy (córka i narzeczona) nie zrzekną się spadku. Czy długi pozostawione po mnie przechodzą na nie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane