Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

windykacja justita

Witam. Mam pewien problem z firma windykacyjna. Zaczne od poczatku. W grudniu stracilam prace co spowodowalo brak platnosci za telefon od lutego do pazdziernika b.r.
Łączny koszt zaległości w orange wyniósł 600 zł. W tamtym tygodniu przyszlo mi pismo ze glug zostal kupiony przez intrum justita i mam czas do 18 pazdziernika na uregulowanie zaleglosci. Poczte odebralam w przed dzien terminu czyli 17 ( bylam ponad tydzien na wyjezdzie , a nikt nie czyta mojej poczty ) zadzwonilam do nich aby zapytac czy moge prosic o pare dni na uzbieranie takiej kwoty, no i pani , bardzo nie mila stwierdzila ze nie ma takiej opcji. Zaczelam tlumaczyc ze dopiero odebralam poczte ale wogole jej to nie interesowalo. Mimo tego ze teraz zarabiam poprosilam o rozdzielenie dlugu po 300 zl, ale o tym tez nie bylo mowy. Ostatecznie zgodzila sie na termin 22 pazdziernik. Ogolnie zaczela mnie straszyc (przynajmniej ja to tak odczulam) ze jezeli nie wplace calosci to odwiedzi mnie komornik sadowy i od razu wypisze papiery do sadu, a to dodatkowy koszt jaki bede musiala poniesc. 22 udalo mi sie zebrac 400 zl i taka kwote wplacilam. Nie dzwonilam juz powiadamiac ich , bo i tak pewnie nie chcieliby mnie sluchac. We wtorek przyszlo mi pismo ze odwiedzi mnie komornik (przypuszczam, ze pismo wyslane bylo zanim doszedl przelew). Czy z powodu braku tych 200 zl jeszcze zaleglych (mam zamiar zaplacic to po wyplacie) nadal grozi mi proces ? przeciez nie chce sie uchylac od splaty , tylko zaplacic jak bede miala . Co powinnam teraz zrobic ? Zadzwonic , czy czekac jak sprawy sie potocza . Ogolnie wiem , ze lepiej chyba byloby zadzwonic ale co z tego jak oni nie chca sluchac i sa tacy nie ludzcy, az sie nie chcw wykrecac nr.

2012.10.26 17:17:17

Odpowiedzi w temacie: windykacja justita (3)

Szanowna Pani
W kazdym cywilizowanym kraju jest taka kolejność:
1/Nie zapłacona należność.
2/Dłuznik dostaje pozew do Sądu i ma zwykle 14 dni na dostarczenie odpowiedzi na ten pozew.(W pani przypadku pismo ze częściowo zapłaciłam- prosze kopia dowódu wpłaty a nie zapłaciłam bo straciłam pracę prosze kopai dokumentu rozwiazania umowy o pracę )Żaden sąd jesli widzi dobrą wolę dłuznika nie uruchamia procesu !!!!
3/Załózmy że jednak zdecydowano się na proces dostaje pani wyrok sądu .
4/Wyrok sądu idzie do komornika i wtedy komornik zaczyna windykację.
Proste? Proste!
Większaość firm Windykacyjnych straszy klientów komornikami ,ale wystarczy spytać czy maja jakiś wyrok Sądu by komornik tym się zajął ściąganiem długu,bo bez wyroku sadu Komornik nie ma prawa się niczym zająć !!!! -Natychmiast mięknie im rura,i robia się przemili.Dlaczego ano dlatego że pzry należnościach rzędu 100 zł sąd takimi historiami się nie zajmuje.
Na pzryszłość gdy znajdzie się Pani pod kreską nalezy co 2tygodnie miesiąc wysyłać 20-50 zł ma Pani wtedy dowód że wykazuje Pani dłuznik się stara a wobec dobrej woli dłużnkia,wierzyciel musi grzecznie czekać aż ten dług spłaci bo kazdy sąd oddali powództwo z powodu...dobrej woli dłużnika :)

2012.10.27 18:23:23

Windykację bez zaliczek i prowizji prowadzi dla mnie enakazpl.

2017.8.17 16:1:40

Witam mam pewne pytanie miałem kiedyś rachunek za telefon i nie zapłaciłem zerwał żem a umowę a za zerwanie umowy groziła kara 2500zl minęło 12 lat kupiła mój przedawniony dług jakąś firma windykacyjna no wszedł mi komornik na konto i zablokował zadzwoniłem do tej firmy aby się dogadać odwiedził Pan że muszę dokonać raty o wartości 350zl powiedziałem że nie mam tyłu że mogę miesięcznie dać 200zl a on do mnie ze musi być taka kwota jaką mówił czy windykator. Może coś dalej robić jak ja wyślę mu mniej pieniędzy niż on chce

2017.9.4 11:0:0

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika