Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zaległość w szkole językowej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  w dniu dzisiejszym skontaktowała się ze mną szkoła językowa do której uczęszczałam, że zalegam im z płatnościami za kurs, który zakończyłam w roku 2016 - kurs rozpoczął się w roku 2016, miał trwać do czerwca 2017 roku. Pod koniec 2016 złożyłam rezygnację z kursu z powodów osobistych. Rezygnacja została przyjęta + lektor został poinformowany, że będę rezygnować z kursu.
  Dzisiaj zostałam poinformowana telefonicznie, że muszę zapłacić 2 raty (za 2017 rok - ok. 1000 zł) ponieważ oni wpłat nie odnotowali, a rezygnacji mojej nie posiadają. Na zajęcia oczywiście nie uczęszczałam już w 2017 roku, jednak to chyba są w stanie obejść (zaznaczając w "dzienniku", że na zajęciach byłam - zaznaczał to tylko lektor, nie podpisywałam się swoim nazwiskiem).
  Sprawdzałam u siebie w dokumentach - niestety nie spodziewając się, że może dojść do takiej sytuacji umowę wraz z rezygnacją wyrzuciłam (to nie jest moja pierwsza współpraca z tą szkołą więc nie spodziewałam się, że coś takiego może mieć miejsce...).
  Czy po takim czasie szkoła językowa może domagać się ode mnie zapłaty za zajęcia, na które nie chodziłam? Podkładki niestety na to żadnej nie mam, a nie sądzę żeby lektor przyznał się, że informowałam go "poza konkursem" o rezygnacji.
  Jaką drogą musi to przejść aby zmusić mnie do zapłaty? Poprzez firmę windykacyjną?

  Odpowiedz Cytuj
 • Sprawdź
  Wysłany: 2018-02-14 14:00:56

  Możesz zapytać u mec. Dariusza Staniszewskiego. Pomagał mi z podobną sprawą. Papier powinnaś mieć i to niestety Twój błąd. Natomiast myślę, że jest to do wyjęcia.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane