Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Grafika produktów spożywczych - opakowania chemii gospodarczej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,

  jestem właśnie w trakcie wprowadzania na rynek nowych produktów z zakresu chemii gospodarczej do profesjonalnego użytku.

  Kiedyś dość dawno czytałem gdzieś, że na etykietach produktowych środków chemicznych nie można używać produktów spożywczych w formie graficznej (np. jabłko jeżeli środek ma taki zapach). Z tego co pamiętam miało to nie wprowadzać w błąd potencjalnego klienta, żeby przypadkiem nie doszło do spożycia.

  Jeżeli to ważne, produkty nie będą dostępne w sprzedaży detalicznej dla "przeciętnego Kowalskiego" (bardziej rozprowadzane do dystrybutorów i firm zajmujących się profesjonalnym utrzymaniem czystości).

  Próbowałem znaleźć jakieś informacje na ten temat w prawie o opakowaniach ale znalazłem tylko informacje o zagrożeniach, kwalifikacji mieszanin czy też trudno odkręcanych butelek (ochrona przeciw dzieciom).

  Proszę o pomoc w tej sprawie i w miarę możliwości wskazanie konkretnych podstaw prawnych.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane