Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przeniesienie praw autorskich i majątkowych a gwarancja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,

    mam pytanie dotyczące gwarancji w kontekscie przeniesienia praw autorskich i majątkowych do oprogramowania (kodu źródłowego). Jestem kontraktorem jednym z kilku i współpracuję z etatowymi pracownikami zamawiającego.

    Zamawiający może zmienić bezpośrednio funkcjonalność, którą napisałem, tymsamym psując ją lub wprowadzić modyfikacje do zależnej części oprogramowania co spowoduje nieprawidłowe działąnie mojego fragmentu.

    Czy jeśli przenoszę na zleceniodawcę prawo nie do gotowego oprogramowania, a do kodu i daję mu prawo do modyfikowania tego kodu to wciąż jestem z obligowany do udzielenia gwarancjina ten kod?

    Z góry dziękuję za opinię.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane