Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przerysowanie Rysunku a prawo autorskie

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • mam pytanie czy jak przerysuje rysunek przez kalkę a potem użyje go do na przykład nadruków na koszulki to jest to złamanie prawa autorskiego? czy sprawa będzie wyglądała inaczej gdybym przerysował rysunek \"z oka\" ? Jakieś własne małe zmiany do rysunku mogą zmienić dodatkowo te kwestię?

  Odpowiedz Cytuj
 • Niet, o ile nie podpisze go pan swoją osobą i nie będzie pan czarpał z niego korzyści materialnych. Zmiany do rysunku mogą zmienić zupełnie postać rzeczy, bo wtedy może pan powiedzieć że sugerował się pan wizerunkiem ale miał pan jego inna wizję.
 • Reklama

 • Krystian P
  Wysłany: 2018-02-21 09:50:47

  Dzień Dobry Państwu. Bardzo po czasie Państwa korespondencji ale kwestia wciąż aktualna. Mam pytanie a propos właśnie tej kwestii do artekoo. Czy jest znany jakiś zakres procentowy zmian po których wprowadzeniu (edycji) można uznać dzieło (rysunek, malunek) za swój i tym samym nie naruszyć jego praw autorskich. Bardzo proszę o odpowiedź. Jeżeli istnieje taka możliwość i mógłbym przesłać mailem Panu/Pani oryginał i wersję przerysowaną z pewnymi zmianami do interpretacji, to będę bardzo wdzięczny za otrzymaną pomoc. Mój mail: krystian.przybyla777@gmail.com
 • maraquita
  Wysłany: 2018-03-08 15:36:58

  Też jestem zainteresowana tą kwestią - w jakim stopniu dane dzieło musi zostać zmodyfikowane, aby można było je uznać za swoje?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane