Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Publiczne udostępnianie gier w lokalu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,
  Czytałem na Państwa forum odpowiedzi na temat publicznego udostępniania gier konsolowych. Odpowiedzi były różne, natomiast większość kończyła się tym, iż trzeba zdobyć licencje na publiczne odtwarzanie gier (chodzi o lokal gastronomiczny).
  Natomiast mam co do tego wątpliwości ponieważ:
  - była sprawa z lubelskim barem odnośnie nielegalnego odtwarzania, a jednak bar nadal funkcjonuje mimo iż podobno danych licencji nie było
  - takich lokali jest więcej: w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu
  - gdy pisałem do polskiego wydawcy gry, odsyłał mnie do wydawcy centralnego (przykład gry: Mortal Kombat. Wydawca Cenega odsyłał mnie do WarnerBros, natomiast WB odpisało że odsyła do polskiego wydawcy - paranoja)
  - na jakiej zasadzie publicznie można grać w gry w marketach takich jak MediaExpert czy Media Markt? Oni też mają zgodę wydawcy? Wątpię.

  Czy ktoś w Polsce potrafi na to zagadnienie jednoznacznie odpowiedzieć? Bo każdy mówi że to nielegalne ale każdy tylko gdzieś odsyła a kolejne osoby dalej nic nie wiedzą

  Odpowiedz Cytuj
 • Jonasz
  Wysłany: 2017-04-21 19:25:43

  Czy coś ruszyło w temacie?
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane