Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

błędne przekazanie sprawy

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam Państwa, to pytanie będzie skierowane raczej do osób z wiedzą prawniczą.

  Czy jeżeli sprawę przekazałam do sądu okreowego, a ten błędnie przekazał ją sądowi rejonowemu, który z kolei stwierdził że to nie sprawa dla niego i ją oddalił to znaczy że sprawa jest zakończona? Czy tylko oznacza że należy ją złożyć raz jeszcze do okręgowego sądu z decyzją sądu rejonowego iż została nieprawidłowo przekazana?

  Odpowiedz Cytuj
 • Nie proszę panią, sprawa będzie rozstrzygnięta raz jeszcze, tylko że w sądzie okręgowym, tka jak powinna.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Termin na przekazanie apelacji sądowi II instancji

  Wysłałem apelację od wyroku do Sądu Apelacyjnego za pośrednictwem Sądu pierwszej instancji. Jaki termin ma Sąd pierwszej instancji na przekazanie w/w dokumentu do Sądu Apelacyjnego?

 • Usprawiedliwienie nieobecności oskarżyciela

  Czy w uzasadnieniu zażalenia na umorzenie sprawy na podst. art. 491 par. 1 k.p.k. można ująć błędy, błędne (niepełne informacje popełnione) udzielone przez sekretariat Sądu? To bowiem wprowadziło w błąd oskarżyciela.

 • Zaskarżenie przekazania sprawy przez komornika

  Komornik wydał postanowienie o przekazaniu sprawy do innego komornika ze względu na przeprowadzenie się dłużnika do innej dzielnicy. Nie jest to prawdą, bo dłużnik się wcale nie przeprowadził i wprowadził komornika w błąd. Jakie przysługują możliwości zaskarżenia takiego postanowienia komornika?

 • Termin przekazania apelacji

  Złożyłem apelacje do sądu apelacyjnego wydział cywilny za pośrednictwem sądu okręgowego. W jaki czasie ustawowo sąd okręgowy powinien przesłać moją apelacje wraz z dokumentami do sądu apelacyjnego? Proszę podać przepis.

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego a scheda spadkowa

  Czy przekazanie gospodarstwa rolnego jest darowizną, którą należy zaliczyć na schedę spadkową?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane