Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czy ja idę do więzienia ???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym dostałem list z sondu z wyrokiem. Nie bardzo mogę zrozumieć czy mam się stawić do więzienia czy zapłacić karę. Czy może mi ktoś pomóc to zinterpretować ??? W liście było napisane tak: (...) , przy czym czyn stanowi wypadek mniejszej wagi, tj. o czyn z art.286&3kk. ORZEKA 1. oskarżonego uznaje się za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu, przy czym przyjmuje w ramach zarzucanego mu czynu, iż stanowi on występek z art. 286&1kk w zw. z art.286&3kk i za to na mocy art 286&1kk w zw. z art. 286&3 k skazuje go na karę 40 stawek dziennych grzywny przyjmując wysokość jednej stawki dziennej na kwotę 10 zł. 2. Na mocy art. 63 &1 kk zalicza oskarżonemu na poczet wymierzonej mu kary grzywny okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie tj. dzień 22 stycznia 2006r. przyjmując jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie za różnoważny dwóm stawkom dziennym grzywny. Oprócz tego listu przyszedł jeszcze jeden zawiadamiające że dnia 29.05.06 odbędzie się posiedzenie w przedmiocie dowodów rzeczowych. I nie bardzo wiem co to za posiedzenie i czy mam na nie iść i czy ta data 22 styczeń 2006 roku to nie powinna być 2007 roku tylko zaszła pomyłka i czy ja powinienem się stawić w więzieniu tego dnia ??? Proszę o pomoc z góry dziękuję r.

    Odpowiedz Cytuj
  • a.s.
    Wysłany: 2006-05-26 13:22:50

    nie idziesz do więzienia - zostaniesz wezwany do zapłaty 380 zł i tyle - jeśli coś uzyskałeś z przestępstawa to Sąd może orzec przepadek. pozdr- a.s.
  • Reklama

  • obligatio
    Wysłany: 2006-05-26 17:58:46

    Na początku - nie idziesz do więzienia. Sąd uznał cię winnym popełnienia przestępstwa z art. 2861 w zwiazku z art. 286&3 k.k., ale zakwalifikował je jako wystepek - a więc zagrożenie karą jest mniejsze (co do zasady do 3 lat pozb. wolosci). Karą za popełniony czyn jest GRZYWNA w łącznej wysokości 400 zł.Jako, że byłeś aresztowany przez jeden dzień - tj. 22 styczeń 2006 r., to aresztowanie to zaliczył na poczet dwóch stawek dziennych - do zapłacenia masz więc 380 zł. A to posiedzenie wyznaczone na dzień 29.05.2006 r. to w sprawie "co zrobić z dowodami rzeczowymi, które brały udział w sprawie. pzdr.
  • witam dostalam zawiadomienie z sadu ze mam sie wstawic na posiedzenie w sprawie o dowodach rzeczowych???dodam ze juz zostal uprawomocniony wyrok.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane