Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy można pozwać sąd do sądu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-01-22 00:00:00

  Mam pytanie , Czy możliwym jest wytoczenie sprawy cywilnej Sądowi ? czy Można pozwać Sąd do Sadu ? Konkretnie , za przewlekanie procesu z winy Sądu , stwierdzenie uzyte przez Sąd . Posługiwanie się nie prawda przez Sąd , Sąd ustosunkował sie do takiego zarzutu , wyrazając stanowisko iz jeżeli , strona jest nie zadowolona z działania sądu może udać się do Międzynarodowych Trybunałów Sprawiedliwosci ( jestem w posiadaniu postanowienia Sadu w ktorym ten Sąd wyraża taką postawe pisemnie) Nadto jestem w posiadaniu dokumentow , prawnych uczynionych przez Prezesa Sądu iz podległy mu sad , jest odpowiedzialny za powstałą zwłokę i zaistniałe" błędy" . Bardzo jestem ciekawy Państwa odpowiedzi. Juliusz Widera

  (widera_juliusz)

  Odpowiedz Cytuj
 • piotr - menedżer
  Wysłany: 2002-01-30 21:30:31

  Sądze, że nie można pozywac do sądu innego sądu z prostej przyczyny - sąd nie ma osobowości prawnej, nie może pozywać ani być pozywanym (to tak jak np. spółka cywilna). Jesli natomiast jednej ze stron nie odpowiada orzeczenie czy wyrok sądu I instancji, to zawsze może odwołac się do II instancji, a jesli i ta nie podzieli opinii strony, pozostaje kasacja w SN. Jeśli i tam nic nie da się zrobić pozostaje skarga do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, gdzie można złożyć skargę na przewlekanie postepowania, itp. Co zaś do arogancji sądu - zjawisko to jest niestety bardzo powszechne, ale nie wolno zapominać że nad każdym sędzią stoi inny sędzia (np. prezes sądu) albo inny sąd (wyższa instancja). Niezawisłość sędziego dotyczy "tylko" orzekania, a nie jego zachowania czy bezczelności. Nie wolno obawiać się postepowania w sprawach co do których wiemy, że mamy rację. Można byłoby jeszcze spróbować pozwać z kodeksu cywilnego samego sędziego, jako osobę która swoim czynem nadużywa stanowiska służbowego i powoduje innych np. do złego dysponowania swoim majątkiem (nie wiem o co chodzi w sprawie - dlatego taki przykład). Ale generalnie nie wolno poprzestawać na dochodzeniu swoich racji (jak sądzę - słusznych).
 • Reklama

 • plus
  Wysłany: 2002-11-05 12:40:18

  możesz. Pozywaj Prezesa Sądu Okręgowego
 • inteligencja
  Wysłany: 2003-10-20 09:17:03

  jestesmy za a nawet przeciw
 • pieniacz
  Wysłany: 2004-01-24 23:30:53

  Nie wiem, ale też miałbym na to ochotę. Po czterech latach toczenia się sprawy cywilnej wydano orzeczenie niezgodne w wielu podstawowych punktach z KC. Zaciskam zęby i chciałbym zapłacić za apelację, ale przyjmuje ją ta samama sędzia, która wydała wyrok. Więc czekam i czekam, a sprawa jest pilna... I wlaściwie dlaczego mam płacić za takie błędy - bardzo podstawowe, żadne precedensy - sądu? A jeśli apelacja zostanie rozpatrzona z taką samą dbałością i kompetencją? Boję się, że nie pozostanie nic poza zachowaniem "klasy" i rezygnacją.
 • --
  Wysłany: 2017-06-13 21:22:13

  Nie tylko, że można ale nawet trzeba pozwać sędziego-drania, który nie potrafi się zachować tak jak powinien zachowywać się sędzia. Nie mamy możliwości pozwania bezpośredniego, ale należy to zrobić pośrednio, poprzez Krajową Radę Sądownictwa pozwać do sądu dyscyplinarnego, składając do Komisji Dyscyplinarnej KRS skargę. Odpowiadając na konkretne zarzuty wyżej stawiane przez pierwszą osobę, to znaczy jeżeli faktycznie sędzia-drań przewleka sprawę (bardzo łatwo to udowodnić od roku 2004 - nowa ustawa) lub posługuje się nieprawdą istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że doprowadzimy do tego, że sędzia-drań stanie przed sądem dyscyplinarnym i otrzyma karę dyscyplinarną. W takich przypadkach wszystko zależy od KRS, która na przykład oddaliła skargę byłej żony sędziego Waldemara Żurka (Rzecznika Prasowego KRS-u) złożoną właśnie na sędziego Waldemara Żurka (wszystko jest w Internecie, nawet pierwsza strona skargi jako wzór). Sędzia bowiem musi zachowywać się także zgodnie z kodeksem etyki zawodowej sędziów. Jakie zarzuty można stawiać znajdziesz pod linkiem: http://wsd.adwokatura.pl/orzecznictwo/orzecznictwo-sadu-najwyzszego-w-sprawach-dyscyplinarnych-zbior-urzedowy
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.