Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Komornik przy 1/4 etatu i alimentach

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Dostałam pismo o zajęciu wynagrodzenia za pracę, konta bankowego oraz zwrotu z podatku.
  Od jakiegoś czasu wynajmuję mieszkanie z chłopakiem, ktory obecnie jest bezrobotny bez prawa do zarejestrowania się w urzędzie pracy. Partner nie jest ojcem mojego dziecka i poza "wspólnym" mieszkaniem prowadzimy osobne gospodarstwo domowe.
  A więc jestem samotną matką, mam przyznane alimenty w wysokości 475 zl i dostaję 500+. Alimenty i 500+ wpływają mi na konto i nic poza tym. Wypłaty na rękę wychodzi mi ok 260 zl. Czy komornik ma prawo zająć mi to konto z alimentami i wypłatę, której praktycznie nie mam? Co mogę zrobić?

  Odpowiedz Cytuj
 • She
  Wysłany: 2017-04-22 12:22:36

  Alimenty i 500+ są całkowicie wolne od zajęć komorniczych więc nie ma prawa tego zająć. Musisz zgłosić to do niego najlepiej z wydrukiem z banku gdzie widnieją wpływy z tych tytułów. Jak nie zwolni zajęcia to możesz złożyć skarge na niego do sądu.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane