Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Komornik zajął moje wynagrodzenie, czy może zająć pieniądze na koncie!

Mam pytanie! Komornik zajął moje wynagrodzenie i miesięcznie pracodawca wpłaca na konto komornika jakąś tam kwotę. Moja wypłata przelewana jest na konto, którego nie jestem właścicielem. Na te konto wpłacane są tylko moje pieniądze, właściciel konta nie ma żadnych swoich środków. Czy jeśli na koncie zostaną pieniądze czy komornik może je jakoś zająć? Na razie nie mam nawet upoważnienia do tego konta ale Czy jeśli będę miała to czy komornik potraktuje to jako moje konto? Czy będąc współwłaścicielem tego konta to wtedy wolne środki może komornik zająć?Proszę o pomoc

2009.10.28 9:31:18

Odpowiedzi w temacie: Komornik zajął moje wynagrodzenie, czy może zająć pieniądze na koncie! (18)

Czy komornik sądowy czy też administracyjny może naraz stosować kilka środków egzekucyjnych zezwala na to prawo. Tak, że może zająć konto i zarazem wynagrodzenie. Nie może zająć konta nie będącego twoją własnością ale może zająć wierzytelność, a dłużnikiem zajętej wierzytelności będzie właściciel użyczonego konta. De facto pieniądze są twoje i zajmuję się prawo majątkowe natomiast konto nie jest prawem tylko narzedziem. Potocznie mowimy" zajęcie konta".

2009.10.28 11:1:41

Czyli to znaczy że bez względu na to czy jestem właścicielem konta czy nie to komornik może zająć pieniądze na koncie? W jaki sposób komornik oceni czy te pieniądze należą do mnie czy do właściciela konta? Bo jeśli właściciel konta przeleje na konto jakieś pieniądze to komornik może to zająć tak? Czy może zająć tylko do kwoty ustawowej?

2009.10.28 11:52:56

[cytat]

Mam pytanie! Komornik zajął moje wynagrodzenie i miesięcznie pracodawca wpłaca na konto komornika jakąś tam kwotę. Moja wypłata przelewana jest na konto, którego nie jestem właścicielem. Na te konto wpłacane są tylko moje pieniądze, właściciel konta nie ma żadnych swoich środków. Czy jeśli na koncie zostaną pieniądze czy komornik może je jakoś zająć? Na razie nie mam nawet upoważnienia do tego konta ale Czy jeśli będę miała to czy komornik potraktuje to jako moje konto? Czy będąc współwłaścicielem tego konta to wtedy wolne środki może komornik zająć?Proszę o pomoc

[/cytat]

2010.3.19 23:23:58

[cytat]

Czyli to znaczy że bez względu na to czy jestem właścicielem konta czy nie to komornik może zająć pieniądze na koncie? W jaki sposób komornik oceni czy te pieniądze należą do mnie czy do właściciela konta? Bo jeśli właściciel konta przeleje na konto jakieś pieniądze to komornik może to zająć tak? Czy może zająć tylko do kwoty ustawowej?

[/cytat]

2010.3.19 23:29:11

[cytat]

[cytat]

Czyli to znaczy że bez względu na to czy jestem właścicielem konta czy nie to komornik może zająć pieniądze na koncie? W jaki sposób komornik oceni czy te pieniądze należą do mnie czy do właściciela konta? Bo jeśli właściciel konta przeleje na konto jakieś pieniądze to komornik może to zająć tak? Czy może zająć tylko do kwoty ustawowej?

[/cytat]


[/cytat]

2010.3.19 23:31:0

Tak może stosować kilka środków na raz

2010.9.2 7:22:49

Szanowna koleżanko z forum. Musisz rozgraniczyć dwie istotne sprawy.
Komornik nie zajmuje konta tylko wierzytelność na rachunku bankowym. Jeżeli jest udowodnione (uprawdopodobnione), że pieniądze wpływają na jakieś tam konto i są to Twoje pieniądze to komornik ci je zajmie. W postępowaniu egzekucyjnym możesz wystąpić o zwolnienie tych pieniędzy bowiem do minimu komorni zająół już Ci z wynagrodzenia. Jeszcze jest jeden szkopół ban musi zostawić kwotę wolną od potrąceń dopiero może przekazać kasę komornikowi.

2010.9.11 16:35:34

Kolega z góry wprowadza w błąd i przekazuję błedne informacje. Komornik nie ma prawa zająć Twoich środków na koncie nie należącym do Cibie. Jeśli np Twoje wynagrodzenie wpływa na konto męża,siostry czy nawet kochanka komornik nie ma prawa zając środków bo to nie Twoje konto i niema prawa wnioskowac o blokadę na koncie !!

2012.7.15 22:8:12

czy jeśli komornik wszedł mi na wynagrodzenie za nie zapłacony mandat to czy przez to mogę nie dostać kredytu w banku?

2013.3.8 17:54:29

Jestem pracownikiem Banku i pierwsze słysze o tym by Bank sprawdzał blokady kont podczas wnioskowania o kredyt, lub czy ktoś ma komornika z powodu mandatu. Bank ma wgląd w info monitor i sprawdza w pierwszej kolejności raport BIK, jeśli rozchodzi się o jakiś duży kredyt to wchodzi wgląd scoring i KRD po za tym nic go nie interesuje. Najważniejsza jest punktacja w BIKu. Wiec odpowiadając na Twoje pytanie odpowiedź brzmi NIE ! :)

Pozdrawiam

2013.3.9 23:32:34

To w taki razie dlaczego nie możemy dostać kredytu na 5 tys? myślałem ze to za duża suma wiec napisałem o 3 tys tez mi przyszła odmowa... a mam umowę na stale z wynagrodzeniem 1500zł/miesięcznie, powiedziano mi ze z powodu komornika jedyny raz co miałem doczynienia z komornikiem to tylko w wyniku tego nieszczęsnego mandatu. komornik wszedł mi na wypłatę i odliczył 200zł.

2013.3.11 21:34:29

A co to za Bank? Ja pierwszy raz się spotykam z takim czymś, owszem bank może mieć swoje własne powody odmowy. ( procedury chore ) ale szanujący się bank na to nie patrzy wyznacznikiem jest BIK kredytowy a nie komornik mandatowy.Może czas zmienić Bank?

2013.3.11 22:1:30

a co to jest ten BIK? i czy on się sam tworzy czy trzeba samemu utworzyć BIK?

2013.4.19 17:33:7

Nie nic nie tworzymy BIK to Biuro Informacji Kredytowej. Trafia tam nasza historia jeśli nie terminowo dokonuje spłat rat czy kredytów.

2013.4.19 17:50:27

Dzieki BIK Bank posiada informacje czy regulujemy nasze należności w czasie czy sa poślizgi jeśli sa to ilu dniowe itp
Ludzie bez Historii BIK mają równie wielki problem zaciągnąć kredyt jak Ci co mają negatywne. Dlatego czasem warto coś kupić na raty i spłacić terminowo i zorbić sobie historię

2013.4.19 17:52:23

witam z mojeo wunarodzenia komornik za biera mi czesc wynarodzenia na splate kredutu juz dluzszy czas
w chwili obecnej zablokowal mi konto na ktore wplywa reszte wunarodzenia nie dostalam teraz nic

nie moe wyplacic sweo wynarodzenia ktore zostalo przelane przez zaklad co mam zrobic

2018.2.11 15:39:22

Nawet opóźnienie w spłacie rachunku za telefon komórkowy może skutkować powstaniem odsetek, a potem z tego może powstać duży dług. A i nawet za coś takeigo może się BIK pogorszyć, na szczęście żeby polepszyć swój wizerunek kredytowy wystarczy terminowo spłacać bieżące zobowiązania finansowe i stare długi.

2018.6.29 11:45:2

Dobry poradnik, czy można z komornikiem w ogóle negocjować przeczytasz na https://kancelaria-pomoc.pl/b/negocjacje-z-komornikiem-czy-sa-w-ogole-mozliwe i uświadomisz sobie pewne kwestie. Pamiętaj, że komornik działa najczęściej na podstawie wyroku sądu, więc już niewiele zrobisz. Jeżeli ukryjesz nielegalnie majątek to masz zagrożenie pozbawieniem wolności nawet. To nie są żarty, więc trzeba mieć kontakt z kancelarią oddłużeniową znacznie, znacznie wcześniej moim zdaniem.

2021.5.7 8:42:17

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika