Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Posiedzenie sądu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-09-25 00:00:00

  Zażalenie na decyzje o umorzeniu postepowania złozyłam- prok. rej i okreg. sie ze mna nie zgodził i przekazal sparwe do sadu- to bedzie tylko posiedzenie sadu- tyle juz wiem. nie wiem czy na decyzje ktora zapadnie mam prawo złozyc zażalenie itp.????? i czemu tylko posiedzenie?

  (kasandrra)

  Odpowiedz Cytuj
 • norbert
  Wysłany: 2002-10-04 18:26:44

  art 306 par 2 kpk. to powód dlaczego do Sądu. W przypadku gdySąd zgodzi się z twoją argumentacją przekaze sprawe do prokuratury z wytykiem w przypadku gdy prokurator znowu umorzy a okregowka utrzyma to bedziesz mogla skierowac wlasny akt oskarzenia.
 • Reklama

 • aniac
  Wysłany: 2004-09-03 10:01:10

  Mnie również czeka takie posiedzenie. Jak ono wygląda? Czy polega tylko na "przysłuchiwaniu się biegłym". Czy będę miała prawo wypowiedzi i czy będę mogła się o nie upomnieć, jeśli nie zostanę poproszona? (Chodzi o odrzucenie zażalenia o umożenie śledztwa w sprawie śmierci mojego chłopaka). Ania
 • JP z Wr.
  Wysłany: 2008-03-14 21:44:59

  Miałem już kilka takich posiedzeń sądowych rozpatrujących zażalenia na prokuratorskie umorzenia. Sądy klepią te umorzenia nie zastanawiając się długa nad Twoją sprawą. W całej karuzeli, która toczy się pomiędzy prokuraturą z sądem chodzi o to czy masz nadany status osoby pokrzywdzonej, tylko to się liczy. Prokuratorzy reglamentują ten status osoby pokrzywdzonej, aby nie dopuścić do prywatnego procesu. Ogólnie mówiąc prokuratura umarza wszystko, co nie jest morderstwem, zbrodnią lub czymś podobnym i do tego sprawca zechciał się przyznać. Przykładowa Prokuratura Rejonowa w jednym roku prowadzi około 10 000 śledztw z tego 99% umarza z krzywdą dla tych, którzy zostali pokrzywdzeni. Polska to jest raj dla przestępców. Żadną miarą nie idzie oskarżyć kogokolwiek z art. 271 kk, art. 233 kk, art. 231 kk prokuratorzy tak wszystko wykręcą a sędziowie klepną, że możesz od razu iść do lasu. Ja jestem amator ale cos tam mogę odpisać kiedy ktoś mnie o coś zapyta. Pozdrawiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane