Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Potrzebuje wzoru pisma

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Pilnie potrzebuje wzór pisma do sądu - Sprawa jest taka : Jestem po rozwodzie od stycznia, i dopiero teraz dostałem wezwanie do zapłaty na kwote 200zł . Niestety moja sytuacja finansowa nie pozwala mi na zapłacenie tak pokaźnej sumy. , Jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku i właściwie niemam stałego źrudła dochodów w utrzymaniu się na powieszni pomaga mi rodzina , ale nie mogę liczyć na tak dużą pomoc jak 200zł . Chciałbym złożyć wniosek o zwolnienie mnie z w/w opłaty sądowej ze względu na moją sytuacje finansową (mam nadzieje że sąd przychyli się do mojego wniosku),(proźby). Problem w tym że nigdzie nie moge znaleść wzoru takiego pisma - Będe wdzięczny za pomoc Maciek.

  Odpowiedz Cytuj
 • Małgorzata
  Wysłany: 2005-12-21 21:20:51

  Poproś o pomoc w sekretariacie Sądu Wydziału Rodzinnego tam gdzie toczyła się sprawa. Nadmień o jaką sprawę chodzi podaj sygnaturę akt i pani sekretarka poinformuje cie jak to napisać. Mogę tylko podpowiedzieć, że wygląda to zupełnie prosto w formie prośby wzór: Imię i nazwisko miejscowość., data adres Do Sądu ................... Wydział ............ w .............. dot. spr.nr sygn. akt Prośba Proszę o zwolnienie mnie z kosztów sądowych w sprawie nr. sygn. akt...Prośbę swą motywuję tym, że w chwili obecnej jestem osobą bezrobotną bez prawa do zaiłku. Utrzymuje mnie rodzina. Nadmieniam, że kwota ta jest dla mnie zbyt wysoka bym mógł ją zapłacić. Proszę Wysoki Sąd o przychylenie się do mojej prośby. podpis
 • Reklama

 • izabela32@go2.pl
  Wysłany: 2006-04-13 12:00:11

  Je3st to pozew o zwolnienie od kosztow sadowych mam taki wzor jak chcesz odezwij sie na emeil pozdraiam
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.