Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problemy z firmą Provident

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Pożyczka została wzięta na jednego z "zaprzyjaźnionych" przedstawicieli firmy Provident. Jak się później okazało nie była spłacana. Pożyczka była brana w okresie gdy się uczyłem w szkole średniej - byłem pełnoletni jednak nie miałem żadnych dochodów. Moje pytanie: - czy ta pożyczka jest ważna i czy komornik ma prawo ściągac ode mnie należności za pieniądze których nie miałem w ręku? Proszę o pomoc!

  Odpowiedz Cytuj
 • cinot@o2.pl
  Wysłany: 2006-10-06 09:17:08

  Musiałbyśudowodnić, że przedstawiciel namówił Cię do wzięcia pożyczki na swoje jakby ,,konto" co jest i nielegalne i praktycznie niemożliwe do udowodnienia. Niestety mas znauckzęna przyszłośc, pracujęw providencie, wiem jak to wygląda,.
 • Reklama

 • pracownik PP
  Wysłany: 2006-11-02 01:43:06

  Witam, również jestem pracownikiem PP, odnośnie ww sprawy, podpisanie własnoręcznie umowy zobowiązuje do spłaty pożyczki,a jęśli chodzi o namówienie to jak się przyznasz przed sądem że podpisałeś dla kogoś to na 99% dostaniesz wyrok za współudział w przestępstwie (wyrok oczywiście w zawieszeniu).
 • ewa a
  Wysłany: 2007-02-14 18:07:40

  mam podobny problem. moja kolezanka miala znajomą w providencie i namowily mnie zebym na tą kolezanke wziela pozyczke 2000tys. providentka Jolanta Krysiak zagwarantowala mi ze nie będe miala problemu jak ona tej pozyczki nie splaci, ze ona do tego nie dopusci. ja naiwna zgodzilam sie. kolezanka splacila polowe sumy a teraz dlug zostal na mojej glowie pod grożbą sądow, komornikow itp.providenka sfałszowala dokumenty ze pracuje w tesco jako hostessa i zarabiam 1000zl miesięcznie, ja nigdy nigdzie nie pracowalam, studiuje i jestem na utrzymaniu rodzicow. moja babcia splaca tą cholerną pozyczkę wziętą od tych oszustów i złodziei. nie mam pojęcia czy mialabym jakies szanse zeby wygrac tą sprawe w sądzie bo przeciez sie podpisalam własnoręcznie na tych dokumentach.
 • Kamil
  Wysłany: 2007-04-08 12:14:16

  Sprawa wygląda tak, najpierw ty musisz spłacić pożyczke, komornik oczywiście ma prawo ściągać od ciebie pieniądze. Po spłaceniu pożyczki możesz wytoczyć przedstawicielowi na którego wziąłeś pożyczkę proces z powództwa cywilnego.
 • Ludzie często korzystają z pożyczek. strona pomaga w spłaceniu kredytów dzięki pomocy renomowanej kancelarii, polecam
 • Karina
  Wysłany: 2017-07-11 17:24:42

  Witam.Mam taki problem,wzięłam pożyczkę w producencie do której był dołączony pakiet medyczny AXA.Odstawiłam od umowy w ciągu paru dni i odeslalam cała kwotę ,po czym po dwóch dniach przedstawicielka która udzielała mi pożyczki poinformowała mnie,że muszę również odstąpić od pakietu zdrowotnego,pytam ją w jaki sposób,ona mówiła,ze na koncuksiazeczki jest formularz który mam wypełnionyC i odesłać ,ale przepraszam Pani mi nie zostawiła żadnej książeczki,więc powiedziała,zetknięcie.Powielokrotnym dzwonieniu do przedstawicielki i proszeni się o tą książeczkę w końcu zadzwoniłam do AXY i przedstawiłem im sytuację,pola czyli mnie z producentem i mówię im to samo,dostałam numer do kierowniczka ale okazało się,że właśnie była na urlopie.Dzwoniłam dalej do przedstawiciela i w końcu doniosła,tylko , że za późno min al termbin30 dni.Wysłałam to i tak.Teraz producent domaga się 180 zł,za nie otrzymanie terminu ,więc złożyłam reklamację pisząc im ,że to wina przedstawiciela który mi nie dostarczył na czas druków tego ubezpieczenia zdrowotnego.Dopisali,ze ta Pani nie zawinili i tak muszę płacić.Dodam jeszcze ,że Pani która mi udzielała pożyczki przyznała,że to z jej winy i jest w stanie napisać oświadczenie.Czy mam jakieś szanse na pozytywne rozpatrzenie tej sprawy?To nie chodzi o te 180zł tylko o rację,
 • Omegasail
  Wysłany: 2017-08-23 17:50:13

  Kupiłem i zarejestrowałem nowy numer nju mobile w dniu 05.05. w tym roku na stacji Shell w Bolesławcu. Od tego dnia uporczywie wydzwania do mnie windykacja Provdenta i wnawiają mi ze nazywam się Ewa Kowalska oraz że jestem ich klientem. Zaznaczam nigdy nie brałem porzyczek czy kredytow. Pozatym jestem 40o letnim mężczyzną.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane