Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Sądowe wydanie zezwolenia na wydanie paszportu dla dziecka

Poszukuje osoby, która poradzi mi jak napisac taki wniosek i w którym sądzie (rodzinny, opiekuńczy)należy takowy złożyć.

(bebusia)

2001.6.19 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Sądowe wydanie zezwolenia na wydanie paszportu dla dziecka (10)

Uważam, że najszybciej i najprościej zapytać w Sądzie.

2001.6.24 0:40:30

Trzeba zwrócić się do właściwego miejscowo Sądu Rejonowego do Wydziału Rodzinnego - wniosek uzasadnić tzn. napisać dlaczego nie ma innej niż droga sądowa możliwości uzyskania zgody na wydanie paszportu dla dziecka i dlaczego dokument taki będzie potrzebny np. gdy jedno z rodziców po rozwodzie nie wyraża zgody albo stwarza inne trudności, a dziecko ma możliwość wyjazdu na zagraniczne wakacje.

2001.7.30 6:11:26

Miałam ten sam problem co ty. Złożyłam w sądzie wniosek o zezwolenie na wydanie paszportu dla dziecka przedstawiając akt urodzenia (oryginaL) i wpłacając następnie wpisowe. Ja powołałam się na to, żę nie wiem gdzie aktualnie mieszka ojciec mojego dziecka podając jednocześnie wszystkie dane jego date urodzenia, imiona rodziców i ostatni adres zamieszkania. Potem trzeba czekać. Zyczę powodzenia

2004.10.17 15:36:41

ale na ile wniosków rozpatruja pozytywnie

2008.7.9 16:7:27

witam jestem za ganica i chce napisac taki pozew do sadu tu gdzie w tym momencie przebywam czy moge napisac po polsku????
i czy ktos moglby mi pomoc bo niewiem jak napisac taki wniosek.Moj maz jest tez za granica czasami zadzwoni i zapyta sie co u dzieci ale nic pozatym zostawil mnie w polsce jak potrzebowalam pomocy bo niemialam pieniedzy gdy bylismy razem calymi dniami opikowalam sie dziecimi a on wolal pic bardzo prosze o pomoc

2008.10.31 20:48:53

potrzebuje dowiedzieć się jak pisze się taki pozew bomąż z którym obecnie nie jestem nie chce wyrazić mi zgody.

2009.3.10 19:43:32

witam pania.czy otrzymala pani wzor wniosku do sadu o wydanie paszportu dla dziecka?jezeli tak to prosze o przeslanie go na moj adres monikaszczepaniak7@wp,pl.z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

2010.3.11 10:4:51

jak napisac pozew do sadu o paszport dla dziecka

2010.10.7 12:45:18

Trzeba napisac wniosek do Sądu Rejonowego, wzór takiego wniosku:

Wniosek o zezwolenie na wydanie paszportu

Wnioskodawca: ..............................., zam.................................
( Imię i nazwisko) (dokładny adres zamieszkania)

Uczestnik........................................., zam................................
( Imię i nazwisko) (dokładny adres zamieszkania
lub ostatni znany adres zamieszkania)


Zwracam się z prośbą o wydanie zgody na paszport dla małoletniego..........................,zam...............................................................

UZASADNIENIE

Np. ojciec dziecka jest nieosiągalny, ostatni znany adres jego zamieszkania to..........................................................
Np. prośbę swą motywuję tym, iż mój mąż ................................................., z którym jestem w trakcie rozwodu, nie wyraża zgody na wydanie paszportu.
( Należy podać też w jakim celu paszport jest dziecku niezbędny)



własnoręczny podpis
.........................................

W przypadku gdy adres ojca jest nieznany należy złożyć wniosek o ustanowienie kuratora.
Załączniki:
1)odpis wniosku
2)odpis skrócony aktu urodzenia dziecka, jeżeli pochodzi z małżeństwa; odpis zupełny aktu urodzenia dziecka, jeśli dziecko jest pozamałżeńskie;

2010.10.8 8:28:1

chciałam zapytać ile wynosi wpisowe za taką sprawe?

2013.2.1 12:36:24

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika