Forum prawne

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

Witam.

Potrzebuję pomocy. Widząc dzisiejsze pismo o mało zawału nie dostałem. Sprawa dotyczy egzekucji komorniczej za kredyt. Dość długi czas nie było spłacane. Brak płacy i możliwości uregulowania w czasie. Nadszedł czas gdzie polepszyło się w życiu i postanowiłem uregulować całość. Po piśmie od komornika i telefonie całość w sprawie została spłacona na raz ok 11-12 tyś. 03.08.16 postępowanie zostało zakończone. Otrzymałem pismo o spłacie całości zadłużenia i że wierzyciel został zaspokojony, koszta komornicze zapłacone itd.

Dzisiaj otrzymałem pismo cytuję: oczywiście bla bla bla dane wszystkie...

Postanowienie:
" 1. Uchylić postanowienie z dnia 03.08.16 w przedmiocie ustalenia kosztów i zakończenia postępowania egzekucyjnego
2. Sprostować błąd rachunkowy poprzez wskazania aktualnego stanu zaległości w sprawie i prowadzić dalsze postępowanie egzekucyjne w zakresie:
Należność główna - 7600,
Odsetki do dnia 22-12-16 - 620 zl.
Do każdej kwoty przekazanej doliczyć opłatę stosunkową i podatek VAT 18,45%"

"Na skutek błędu rachunkowego postępowanie egzekucyjne nie było prowadzone zgodnie z tytułem wykonawczym oraz wnioskiem wierzyciela. Wierzyciel wnioskował o wyegzekwowanie odsetek naliczanych zgodnie z tytułem wykonawczym, dlatego na podstawie art 350 $ 1 kpc w związku z art. 13 $ 2 kpc należało sprostować błąd rachunkowy..."

Czy to jest normalne w świecie komorników??
Były telefony o dokładną kwotę spłaty. Potwierdzili na piśmie i telefonicznie. Sprawę zamknęli... Dzisiaj nie mam już możliwości spłacenia tego. Otrzymałem kredyt 12 tyś i więcej nie dostanę.

Można się jakoś od tego odwołać?? To jest chore przecież :/

2017.1.3 21:36:54

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika