Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uchylenie postanowienia z dnia 03.08.2016 i wszczęcie postępowania ponownie??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.

  Potrzebuję pomocy. Widząc dzisiejsze pismo o mało zawału nie dostałem. Sprawa dotyczy egzekucji komorniczej za kredyt. Dość długi czas nie było spłacane. Brak płacy i możliwości uregulowania w czasie. Nadszedł czas gdzie polepszyło się w życiu i postanowiłem uregulować całość. Po piśmie od komornika i telefonie całość w sprawie została spłacona na raz ok 11-12 tyś. 03.08.16 postępowanie zostało zakończone. Otrzymałem pismo o spłacie całości zadłużenia i że wierzyciel został zaspokojony, koszta komornicze zapłacone itd.

  Dzisiaj otrzymałem pismo cytuję: oczywiście bla bla bla dane wszystkie...

  Postanowienie:
  " 1. Uchylić postanowienie z dnia 03.08.16 w przedmiocie ustalenia kosztów i zakończenia postępowania egzekucyjnego
  2. Sprostować błąd rachunkowy poprzez wskazania aktualnego stanu zaległości w sprawie i prowadzić dalsze postępowanie egzekucyjne w zakresie:
  Należność główna - 7600,
  Odsetki do dnia 22-12-16 - 620 zl.
  Do każdej kwoty przekazanej doliczyć opłatę stosunkową i podatek VAT 18,45%"

  "Na skutek błędu rachunkowego postępowanie egzekucyjne nie było prowadzone zgodnie z tytułem wykonawczym oraz wnioskiem wierzyciela. Wierzyciel wnioskował o wyegzekwowanie odsetek naliczanych zgodnie z tytułem wykonawczym, dlatego na podstawie art 350 $ 1 kpc w związku z art. 13 $ 2 kpc należało sprostować błąd rachunkowy..."

  Czy to jest normalne w świecie komorników??
  Były telefony o dokładną kwotę spłaty. Potwierdzili na piśmie i telefonicznie. Sprawę zamknęli... Dzisiaj nie mam już możliwości spłacenia tego. Otrzymałem kredyt 12 tyś i więcej nie dostanę.

  Można się jakoś od tego odwołać?? To jest chore przecież :/

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane