Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

W jaki sposób komornik może zabrać samochód ? Pomóżcie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam serdecznie, Moi drodzy mam pytanie a ponieważ mam za małe wykształcenie nie umien sobie na nie odpowiedzieć. A więc tak Ściga mnie komornik za pewną kwotę pieniężną, nie są to alimenty tylko nie spłacony dług i tak wyszło. Nic nie mam na siebie tylko samochód który defakto nie jest mój tylko banku. Jest na mnie zarejestrowany ale ma zastaw sądowy. Wziełem go na 7 lat jak mi się dobrze powodziło, z trudem go spłacam ale spłacam pozostało mi jeszcze 2 lata. Nie mieszkam tam gdzie jestem zameldowany dlatego komornik ma problemy z ściągnięciem długu ale nie oto mi chodzi żeby się tym szczycić. Mam problem ponieważ zastanawiam się jak to jest z zatrzymaniem takiego samochodu ? Czy on może pójść do wydziału komunikacji i zrobić zastrzeżenie 2) Jeżeli nawet znajdzie samochód to co może mi go zabrać jeżeli on jest tylko zarejestrowany na mnie ale ma zastaw przez bank. 3) Jeżeli nawet uda mi się nawet spłacić szczęśliwie ten samochód i komornik przez te dwa lata go nie zabierze to co dalej jak zdejmą zastaw ? Chyba już go nie będę miał Czy może ktoś ma jakiś pomysł jak z tego wybrnąć ? Pomóżcie

    Odpowiedz Cytuj
  • Przed ślubem z żoną zrobiliśmy rozdzielność majątkową, ja mam dość spore długi bo byłem prezesem spółki która upadła. i teraz komornik chce zająć moje pieniądze. Razem z żoną wspólnie mamy samochód zarejestrowany na żonę. czy komornik może go zająć?
  • Reklama

  • czy komornik może zająć przewłaszczony na zabezpieczenie kredytu samochód?
  • czy komornik może zająć samochód jak jest dwóch właścicieli?
  • Beti
    Wysłany: 2014-10-14 18:37:08

    Witam mam pytanie chcę sprzedać samochód a mam komornika i nie wiem jak sprawdzic czy samochod jest zajety przez komornika czy moge go bez problemu srzedac bardzo prosze o porade...
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane