Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

witam

witam,jestem zalamana chce zlozyc pozew o rozwod z orzeczeniem winy meza ,poniewaz dosc ze mnie zdradzil to zrobil dziecko tamtej kobiecie,jak to wszystko zaczac pomozcie mi poniewaz nie wiem dokladnie jak zaczac te sprawy mamy 2 wspanialych dzieci i mieszkamy w jednym mieszkaniu,jak bedzie z kosztami ani ja ani on nie pracujemy,on dorywczo nie raz cos zarobi..prosze o odpisanie na moj temat...

2009.10.12 16:14:31

Odpowiedzi w temacie: witam (5)

W 2012 roku zaszlam W ciążę I w grudniu urodziłam córkę I byłam W tedy z ojcem małej później w 2014 roku z dniem 1 grudnia zamieszkalismy razem na wynajętym mieszkaniu. Gdy zamieszkalismy razem on dzieckiem się nie zajmował ciągle tylko pił alkohol nic go nie interesowało A gdy się klocilismy nie panował nad nerwami i rozwalał W wszystko co mu przychodził pod rękę . Po 3 msc czyli 19 Marca 2015 roku wyprowadzilam sie powrotem do rodziców.po czym 1 czerwca odbyła się pierwsza sprawa o alimenty Ale została ona odroczona na 10 sierpnia , 16 czerwca ojciec dziecka zrobił sprawę badania DNA po czym sedzina Nie wyraziła zgody ponieważ ojciec uznał dziecko przed kierownikiem stanu cywilnego za swoje .10 sierpnia odbyła się 2 spr o alimenty i zostało przyznane 400 zł I musiał ojciec dziecka nadplacic od kwietnia.kolejna sprawę jaka zrobilam to było przydzielenie władzy rodzicielskiej dla mnie a więc ja dostałam. A 20 listopada ojciec dziecka zrobił sprawę o kontakty z córką gdzie córki nie odwiedza już przeszło rok od kad się wyprowadzilam I nie płaci alimentów. Na tej sprawie sędzia zarządził badania RODK . Badania odbyły się 27 stycznia po czym po tych badaniach wymuszono na mnie aby podać ojcu mój nr kataktowy aby informować co kiedy dziecko jest chore i kiedy gdzieś jade z córką. A tak że Pani psycholog wymyslila sobie ze aby dziecko zaczęło na nowo poznawać ojca on ma na ze mną przez parę dni w ciągu 2 tygodni odbierać córkę z przedszkola A po 2 tygodniach on ma sam TP zrobić i miał by odwiedzac dziecko co tydzień w środę Ale po za domem . A ja bym chciała aby spotkania odbywały się u mnie w domu ze względna to że dla córki jest to obcy człowiek Nie pamięta go A w ciągu 2 tygodni ona nie pobiegnie I nie powiem tatus po za tym córka jest strasznie ze mną zrzyta ponieważ ze mną spędza ciągle czas . Pomóżcie mi co mam zrobić w takiej sytuacji najchętniej pozbawila bym co praw mimo że wiem ze jest ciężko najgorsze jest to ze samotnie wychowywujaca matka ma same obowiązki wobec dziecka A praw tak naprawdę żadnych wspomnę jeszcze ze ojciec dziecka ma kuratora sądowego ponieważ rzucił się na swojego ojca z nożem

2016.1.30 8:47:20

Witam czy ktoś z was się orientuje jak napisać pismo lub ma jakiś wzór odnośnie przywrócenia mnie na listę oczekujących osób na mieszkanie?? moja sytuacja jest taka ,że niestety u mnie w mieście ciężko z praca musiałem wyjechać do innego miasta za praca gdzie też musiałem wynająć sobie mieszkanie oraz podjąć pracę. Czekałem na zaświadczenie o zarobkach aby przedstawić w Urzędzie Miasta i firma zbyt późno mi je przesłała.co mam teraz zrobić ktoś może pomóc ??

2016.2.23 14:6:33

witam,

mam pole 1,5 ha połozone przy drodze powiatowej a z drugiej strony jest dostęp do nowopowstałej ''dzielnicy willowej''. moja gmina jest w trakcie zmiany zagospodarowania przestrzennego, składałem wczesniej podanie o przekształcenie jak największej cześci pola na działki budowlane ponieważ chciałem wybudowac tam dom a część działek sprzedać. zarówno moje podanie jak i podania innych osób zostało odrzucone (nawet odpowiedzi na piśmie), na wysokości tam gdzie chciałem żeby były działki budowlane jest sporo domów.

w międzyczasie dowiedzieliśmy się, że w tej miejścowści mają iśc słupy wysokiego napięci (400 kV czy jakoś tak) linia ma iść przez środek mojego pola na całej długości!!! z tego co udało mi się dowiedzieć mam mieć przekształcone ok 10-15 arów jako budowlanka, jednak z informacji dotyczących tych linii wynika,.że 40 m po jednej i 40 m po drugiej stronie nie można się budować, działka ma szerokość 70 m...

moja pytanie czy da się coś na tym ugrać? w sensie, że nie chcę zgodzić się na służebność ponieważ to żaden interes dla mnie (ani wybudować się ani coś uprawiać) chcę aby elektrownia odkupiła ode mnie całe pole ale nie po cenie gruntów rolnych. dodam, że jest to atrakcyjna okolica, działki z roku na rok są coraz drozśze i coeraz mniej tam miejsca na budowę.

pozdrawiam

2017.7.6 22:36:22

Witam moja sytuacja wygląda tak, dostałam wypowiedzenie listem poleconym będąc na l4 w liście napisano że umowa wypowiedzenia to 17.05.2018 otwórz list polecony odebrałam 4.06.2018. Następnie napisane jest że od momentu zapoznania się z listem umowa zostanie rozwiązana, moje pytanie brzmi czy wynagrodzenie będzie za cały miesiąc czy do dnia 17.05. Z góry dziękuję za odpowiedź.

2018.6.5 21:30:35

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika