Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wniosek do sadu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-06-21 00:00:00

  Prosze o pomoc w takiej sprawie mianowicie chce zlozyc wniosek aby mi umozyli zaplate za postepowanie sadowe - jak by mi ktos dal jakis link do ww albo przeslal ,,wzor" na emaila logosyy@interia.pl był bym bardzo wdzieczny

  (rafał)

  Odpowiedz Cytuj
 • Piotrek
  Wysłany: 2004-06-22 10:27:31

  Napisz po prostu do sądu pismo "Zwracam się uprzejmą prośbą o zwolnienie mnie z kosztów postępowania sądowego nr......... wsprawie ......... z powodu ............." Musisz to bardzo dobrze uzasadnić i takie pismo złóż w biurze podawczym sądu. Powinno wystarczyć, a w razie wątpliwości sąd poprosi cię o dodatkowe wyjaśnienia i dopuści w tej sprawie dowód z przesłuchania. Powodzenia.
 • Reklama

 • qpnw
  Wysłany: 2004-06-22 20:38:35

  Musisz w tym wniosku wykazać, że przedmiotowa kwota stanowiłaby dla Ciebie znaczny uszczerbek. Musisz również zawrzeć oświaczenie, że nie posiadasz nieruchomości, ruchomości, akcji, oszczędności itp. Bez tego oświadczenia sąd wezwie Cię do uzupełnienia pisma o nie.
 • Czy moge wystąpić do sadu z wnioskiem o zniesienie zajęcia komorniczego,nie jestem zadłużony i chce płacić na konto byłej zony.Z zona nie moge się dogadać.
 • mam nadzieję, że znalazłeś odpowiedź już dawno temu... gdyby nie służę pomocą. art 883 par.2 kodeksu postępowania cywilnego. jeśli spłaciłeś zaległości/nie masz zadłużenia+złożyłeś w we właściwym sądzie depozyt (6-krotność alimentów bieżących+umocowałeś komornika do pobierania z depozytu kwot mających pokryć ewentualne zadłużenie, to możesz złożyć u komornika wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego. umorzyć musi, Ty płacisz na bieżąco alimenty (przelewem lub przekazem).
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane