Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wyłączenie Sędziego

Jak zmienić sedziego prowadzącego sprawę, jezeli jego decyznie wyraźnie wskazuja na faworyzowanie strony przeciwnej. W/g Kodeksu Postępowania Cywilnego, można to zrobić jeśli udowodni się jakieś relacje osobiste między sędzią a jedną ze stron w sprawie. Ja nie mam takich dowodów. Jedyną przesłanką jest tu brak obiektywizmu i decyzje, które wskazują na całkowite wsparcie dla strony przeciwnej Co robić?

(ala)

2002.10.21 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Wyłączenie Sędziego (4)

przez stosunek osobisty, o którym mowa w art.49 kpc, rozumie się również faworyzowanie przez sędziego strony procesu na co mają wskazywać ewidentnie stronicze decyzje lub choćby wypowiedzi sędziego; przez sformułowanie "ewidentnie" rozumniem tu stronniczość z punktu widzenia obiektywnego obserwatora; jeśli uważasz, iż stać Cię na taki obiektywizm i prawidłowo oceniłaś zachowanie sędziego złóż wniosek o jego wyłączenie
zakręt
PS czytając kpc nie pomiń art. 53

2002.10.25 22:41:34

Wielkie dzięki za pomoc. Czasami bardzo trudno własciwie zinterpretować zapisy prawne. Teraz przynajmniej wiem, że mam jakieś szanse, a dowodów na to, że sędzia jest nieobiektywny jest wiele.

2002.10.29 14:46:54

A co zrobić jeżeli sąd broni swojego biegłego geodetę. Przyznaje mu nieograniczone prawo do wchodzenia na dowolny grunt, nawet ten nie objęty zleceniem sądu.

2004.2.19 21:44:4

Najgorsze jak się radzi i nie ma się racji.

2005.3.11 14:49:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika