Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Zażalenie

Witam, czy można złożyć zażalenie na umorzenie śledztwa?

2010.5.20 12:46:32

Odpowiedzi w temacie: Zażalenie (4)

Można do organu nadzorującego pracę organu, który umorzył śledztwo.

2010.5.22 5:58:58

Jeśli złożyłem zażalenie na wysokość wynagrodzenia dla biegłego, a sprawa została już przekazana do sądu okręgowego to czy mogę teraz wycofać takie zażalenie?


2010.7.19 15:46:45

witam
mam pewien problem gdzie i do kogo mogę złożyć zażalenie za opieszałość prezydenta miasta? z góry dziękuję

2010.8.5 9:38:46

Witam,
brałam udział w naborze na stanowisko urzędnicze w pewnej jednostce samorządowej. Posiadam stopień niepełnoprawności, znalazłam się w piątce najlepszych kandydatów. Niestety nie wybrano mnie, tylko inną osobę NIE POSIADAJĄCĄ TEGO STOPNIA. Wobec tego złamano ustawę z dnia 19 sierpnia 2011 zmieniającą ustawę o służbie cywilnej i inne ustawy ( w tym o pracownikach samorządów). Na wyniki naboru, według regulaminu naborów decyja Prezydenta Miasta jest ostateczna i nie przysługuje tryb odwoławczy. Napisałam zażalenie na wyniki naboru podając odpowiednie artykuły i prosząc o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Zażalenie złożyłam 1 lipca br, z KPA wyczytałam, że przysługuje organowi 30 dni na odpisanie. Czy władze samorządu ( napisałam do Rady Miejskiej, oraz do Prezydenta Miasta) MUSZĄ ustosunkować się do mojego pisma w ciągu tych 30 dni, czyli mówiąc prościej - odpisać mi? Jaka wyższa instytucja byłaby odpowiednia do złożenia skarki na rażące łamanie prawa w tym procesie naboru?
Pozdrawiam i dziękuję za odp

2014.7.18 9:43:11

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika