Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zwrot nadpłaconej części opłaty sądowej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dostałam pismo z sądu, że należy mi się zwrot nadpłaconej części opłaty sądowej (bo za dużo zapłaciłam) oraz zwrot 3/4 wymaganej w niniejszej sprawie opłaty po uprawomocnieniu się przedmiotowego nakazu.

  Mija już prawie 2,5 roku, a pieniędzy do tej pory nie otrzymałam.
  Za pierwszym razem jak dzwoniłam, kobieta w sekretariacie coś kręciła, że jeszcze nie wysłano bo cośtam i czasem czeka się rok.

  Minęło 2,5 i znowu dzwonię. Pani sprawdziła pismo, faktycznie, potwierdziła, że jej wina, coś przeoczyła, nie wysłała. Zaczęła coś obliczać i stwierdziła, że coś źle naliczono. Wg niej za dużo! Upieram się, że w piśmie jest dokładnie wyliczone ile powinien wynosić zwrot i ktoś już wcześniej to musiał obliczać.
  Po namyśle poleciła mi się dowiadywać za jakiś czas, musie skontaktować się z Sędzią.

  I moje pytanie brzmi tak: Czy mogę domagać się od Sądu zwrotu należnej mi kwoty łącznie z odsetkami? Pani w sekretariacie przyznała, że to jej pomyłka. Powinna dawno już wysłać , a nie wysłała! Czy prawo działa tylko w jedną stronę? Jak ja się spóźnię z zapłatą, Sąd nałoży na mnie karę albo odsetki. Czy ja też mogę domagać się odsetek?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane