Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

chce zmienic nazwisko dziecku

chce zmienic nazwisko dziecku .dziecko nosi nazwisko swojego ojca a ja mam nazwisko obecnego meza.chcialabym abysmy wszyscy mieli jedno nazwisko.ojciec dziecka wcale sie nim nie interesuje,nie placi alimentow.mialam sprawe w sadzie i sedzia odroczyl sprawe poniewaz miejsce pobytu pozwanego jest nieznane.sedzia chce wyznaczyc kuratora z najblizszej rodziny dla pozwanego.po co?czy osoba ta bedzie decydowala o tym aby dziecko mialo zmienione nazwisko.prosze o odpowiedz bo nie wiem na co mam sie przygotowac,czy mam szanse wygrac w sadzie. elzole3@wp.pl

2007.9.24 15:37:28

Odpowiedzi w temacie: chce zmienic nazwisko dziecku (4)

Tez tak miałam chodzilam po urzedach i mowili mi tylko ze nie moge zmienic nazwiska ale nikt nie mowił dlaczego .W koncu pani a Urzedu Stanu Cywilnego powiedziala ze musi byc zgoda ojca dlatego ze .na rozprawie o ustalenie ojcostwa w protokole zapisano ze ojciec swiadcza ze jest ojcem .Gdyby ojciec nie przyznawał sie do dziecka to sprawa była by prosta .Wiec napisałam do tatusia prosbe o zgode na zmiane nazwiska .Nagadałam mu ze jak jest facetem z honorem to niech chociaz tyle zrobi dla dziecka .Zgodził sie i za 20 zł zmieniłam corce nazwisko

2007.9.25 21:43:47

Bardzo sie ciesze razem z Tobą że Ci się udało zmienic dziecku nazwisko jestem w drugim związku i też bym tego bardzo pragneła,ale napewno mój były mąż sie nie zgodzi.Mam nadzieje ze kiedyś mi sie to uda ,ale bym chciała wcześniej gdyż moja córka zaczyna chodzic do przeczkola. pozdrawiam

2007.10.5 23:19:16

Czyli to jednak rzecz do załatwienia...szkoda tylko ze wszyscy"tatusiowie" nie sa w rzeczywistości tacy honorowi...Ojciec mojej córki sie na pewno nie zgodzi,przez całe życie robi wszystko byleby na przekór...

2008.4.17 10:40:50

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika