Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Domyślnie Odbiór dowodu osobistego za niepełnosprawną mamę

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  moja mama jest niepełnosprawna i nie może wyjść z domu. Kończy się jej ważność dowodu osobistego. Ponieważ mama ma konto w banku (z dostępem internetowym), złożyliśmy wniosek o nowy dokument za pomocą strony e-obywatel. Sam zrobiłem jej zdjęcie, złożyłem wniosek, uwierzytelnienie bankiem i gotowe. Wniosek przyjęty i wyznaczona data odbioru dokumentu.

  Teraz pytanie - w jaki sposób kurczę teraz ten dowód odebrać? Wszędzie czytam:

  "Odbioru dowodu złożonego osobie niepełnosprawnej w miejscu jej pobytu może dokonać pełnomocnik legitymujący się pełnomocnictwem szczególnym do dokonania jego odbioru."

  I teraz pytanie, czy taki wniosek (złożony elektronicznie) jest traktowany jako wniosek złożony w miejscu pobytu wnioskodawczyni? Na logikę to tak. I jak teraz poświadczyć autentyczność podpisu, jeśli osoba nie może wyjść z domu.

  Mam wrażenie, że gdy to wszystko pisano, nie było jeszcze możliwości złożenia wniosku 100% elektronicznie.

  Z góry dziękuję za pomoc.  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane