Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Dostałem numer domu z ,,lokatorem

Pięć lat temu wybudowałem nowy dom jednorodzinny na działce na której wcześniej mieszkałem w starym domu pod numerem 19.
Z urzędu do nowo wybudowanego budynku został nadany numer 19a.
Jakież było moje zdziwienie gdy w ubiegłym roku zaczęła przychodzić pod adres 16a korespondencja do niejakiego pana ,,Franka'' .Po udaniu się do urzędu celem wyjaśnienia sprawy dowiedziałem się niejaki pan Franek zameldowany jest pod tym numerem od lat 50-ych ubiegłego stulecia.( budynek istnieje lat 5). Celem skorygowania powstałej ,,pomyłki" złożyłem stosowne pismo do urzędu myśląc że sprawa jest oczywista że pan Franek u mnie nigdy nie mieszkał. Okazuje się że to początek absurdu a urząd zaczyna poszukiwania pana Franka śląc pisma pod mój adres aby pan Franek stawił się do urzędu wyjaśnić sprawę.
Moje pytanie brzmi:
-Czy jeśli wspomniany pan Franek,, się odnajdzie i w asyście policji zechce z nami zamieszkać '' mam obowiązek odstąpić mu pokój
-Jak powinna prawidłowo zostać załatwiona sprawa korekty powstałego błędu

2017.1.19 0:29:19

Odpowiedzi w temacie: Dostałem numer domu z ,,lokatorem (3)

Dzień dobry,
co do pierwszego pytania- oczywiście nie. Zameldowanie nie rodzi tytułu prawnego do lokalu.
Jeśli chodzi o drugie pytanie, ciężko na nie odpowiedzieć nie wiedząc o co dokładnie Pan wnosił. Jeśli złożył wniosek o wymeldowanie, to zostanie on rozpoznany w trybie administracyjnym.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2017.1.20 7:4:55

Złożyłem wniosek o usunięcie pomyłki urzędniczej nie o wymeldowanie
Powtarzam sprawa absurdalna gość zameldowany od 40 lat w domu pobudowanym pięć lat temu.

2017.3.17 15:58:10

Mało tego dziś dostałem kolejne pisma że za dwa tygodnie mają stawić się trzej świadkowie (muszą wziąć urlop aby stawić się w urzędzie).
Natomiast u mnie w domu odbędzie się (przeszukanie?)wizja czy aby na pewno nie ma pana franka.

2017.3.17 16:4:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika