Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dotacja z unii do mieszkań dla młodych małżeństw

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Gdzieś usłyszałam, że Unia Europejska dotuje w 50% wartości mieszkania kredyt hipoteczny dla młodych małżonków. Czy to prawda?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zajęcie dotacji dla przedszkola

    Wyodrębniony rachunek bankowy prowadzony dla obsługi dotacji został zajęty. Dotacja przekazywana na ten rachunek jest dotacją podmiotową przekazywaną z budżetu gminy. Bank żąda zaświadczenia, że dotacja pochodzi z budżetu państwa. Dotacja ta jest dotacją podmiotową, której podstawą przyznania są określone ustawy, jest elementem prawa administracyjnego, będącego ze swej natury częścią składową prawa publicznego i dotyczy zagadnień funkcjonowania finansów publicznych państwa w zakresie działalności oświatowej, natomiast miasto G. jest organem wypłacającym dotację ze środków własnych. Czy dotacja na rzecz przedszkola niepublicznego podlega zajęciu?

  • Podmioty przyznające dotacje unijne

    Gdzie może zwrócić się drobny przedsiębiorca o przyznanie mu dotacji z Unii Europejskiej? Czy jest w ogóle taka możliwość? Jakie warunki winien on spełniać, by być uprawnionym do starania się o taką dotację?

  • Ulgi w stawkach notarialnych

    Czy istnieją ulgi w opłatach notarialnych dla osób, które stają się nowymi właścicielami mieszkania? Czy są ulgi dla małżeństw? Czy są ulgi dla kupna nowowybudowanych mieszkań? Czy istnieje możliwość zapłacenia mniej notariuszowi kupując mieszkanie, które miało już właściciela?

  • Prowadzenie działalności gospodarczej w UE

    Czy z dniem wejścia RP do Unii Europejskiej, osoby prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, bedą mogły bez żadnych przeszkód prowadzić ją także na terenie Unii?

  • Zwrot dotacji a VAT

    Spółka otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na produkcję filmu kinowego. Dotacja ta, jako dotacja przedmiotowa, stanowi obrót firmy podlegający VAT. Otrzymaną kwotę dotacji potraktowano jako kwotę brutto, obliczono podatek VAT, który został odprowadzony do urzędu skarbowego. Operację udokumentowano fakturą wewnętrzną. Umowa z PISF przewiduje częściowy zwrot dotacji po ukończeniu filmu i osiągnięciu zysków z rozpowszechniania. Czy zwrot dotacji należy również udokumentować fakturą wewnętrzną, kwotę zwracanej dotacji potraktować jako kwotę brutto, a wyliczony podatek będzie stanowił podatek naliczony?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane