Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Jak napisać odwołanie

Muszę napisać odwołanie od decyzji pewnej uczelni i nie wiem jak się do tego zabrać.

(David)

2004.7.14 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Jak napisać odwołanie (10)

Z głową.

2004.7.15 11:0:30

Ogólna zasada: w postępowaniu administracyjnym nie chodzi o sprawiedliwość tylko zgodność z prawem. Odwołanie powinno więc ograniczyć się do wskazania przepisów, które zostały naruszone oraz faktów, które nie zostały wzięte pod uwagę lub źle zinterpretowane. Najlepiej, żeby je napisał ktoś mający do czynienia na codzień z administracyjnymi postępowaniami.

2004.7.15 12:11:21

Tak na prawdę w odwołaniu wnoszonym w sprawie w której był stosowany Kodeks postępowania administracyjnego nie trzeba wskazywać żadnych przepisów których nie wzięto pod uwagę, gdyż wystarczy że stona stwierdzi ŻE JEST NIEZADOWOLONA Z DECYZJI I ŻE SIĘ OD NIEJ ODWOŁUJE. Konkrestne przepisy i dowody trzeba wskazywać w postępowaniu podatkowym załatwianym w oparciu o przepisy "Ordynacji podatkowej".

Zabierając się do pisania odwołania musisz podać swoje pełne dane, a także oznaczenia decyzji od której chcesz sie odwołąć, jeżeli chcesz możesz to uzasadnić (może fakty te pomogą w pozytywnym rozpatrzeniu odwołania) a jeżeli nie to tylko napisz że odwołujesz się od tej decyzji.
W decyzji którą dostałeś powinno być pouczenie o przysługujących ci środkach odwoławczych, a także do kogo masz wnieść odwołania.
Odwołanie adresujesz do organu rozpatrującego odwołanie, ale składasz je tam skąd dostałeś decyzję. To oni powinni ją przekazać do organu odwoławczego.
Pamiętaj o podpisaniu odwołania i o tym, że termin na wniesienie odwołania wynosi 14 dni od daty doręczenia lub ogłoszenia decyzji. Pamiętaj też że jeżeli termin upływa w sobotę, to nie przesuwa się do najbliższego dnia roboczego, a poprostu upływa. Więc nie spóźnij się

2004.7.17 19:13:18

nie wiem jak mam napisac odwolanie do szkoly czy mozecie mi pomoc??

2005.7.3 16:10:25

pomoże mi pan w napisaniu odwołania ? moj e-meil pysia_one@o2.pl

2005.7.15 14:20:59

jeśli nie dostałam się na uczelnie

2005.7.18 7:16:34

czy ktoś mógłby mi pomóc napisać odwołanie?raika22@poczta.onet.pl

2005.7.21 12:37:28

błagam o pomoc :( nie wiem jak napisać odwołanie na uczelnie na którą sie nie dostałam to moja ostatnia deska ratunku!! prosze o pomoc mój mail to sylvvia.a@wp.pl

2005.7.21 12:40:15

prosze o pomoc musze napisać odwołanie a nie wiem jak mam to zrobic. To dla mnie bardzo ważne. mój adres e-mail: aneta.urbanska1@vp.pl

2005.7.26 14:36:9

prosze o pomoc w napisaniu prośby o przyjęcie na studia w charakterze wolnego słuchacza bo nigdy nie miałam okazji pisać podobnych próśb. Ps. staram sie o przyjęcie na kierunek geografia pomoc jest mi bardzo potrzebna. mój adres aneta.urbanska1@vp.pl

2005.7.26 15:0:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika