Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Moja matka chce mnie wymeldować z pobytu stałego

Mieszkałem w domku jednorodzinnym z rodzicami. Właścicielką jedyną tego domu jest moja matka. Po ślubie musiałem przeprowadzić się do wynajętego mieszkania razem z żoną. Nie dało się wytrzymać z matką. W tym wynajętym mieszkaniu nie jestem zameldowany nawet na pobyt czasowy. Mieszkam już w nim powyżej 6 m-cy. Dziś moja mamusia wpadła na pomysł, żeby mnie wymeldować. Czy jest możliwe wymeldowanie osoby z pobytu stałego? Dodam, że nie jestem narkomanem, alkoholikiem, faszystą, itp.

2005.11.2 10:0:6

Odpowiedzi w temacie: Moja matka chce mnie wymeldować z pobytu stałego (11)

miałam podobna syt. z ex mężem, zadzwoniłam do biura meldunkowego, Pani powiedziała, ze musi napisac podanie, oswiadczenie, uzasadnic to , czeka sie jakis czas itd ale w końcu sama się wymeldowalam....zadzwon do biura meldunk. i tam Ci wszystko powiedzą.

2005.11.3 11:46:49

Nie jestem pewien czy po pół roku, ale na pewno po dłuższym okresie nie przebywania w danym miejscu może nastąpić wymeldowanie w trybie administracyjnym przez urząd na wniosek właściciela lokalu. Przetestowane w praktyce.

2005.11.3 15:27:26

W meldunkach nie chodzi o faszyzm, narkomanię itp Matka moze wystąpić do urzędu z takim wnioskiem - raczej skutecznie

2005.11.6 16:30:4

Niestety główny najemca, czy właściciel mieszkania może cię wymeldować właśnie po 6 mieiącach niezamieszkiwania w danym lokalu. Dlatego właśnie twoja mama czekała owe 6 miesięcy, żeby po tym terminie cię wymeldować i ma do tego prawo. Możesz jedynie dogadać się z matką i prosić ją, żeby nie robiła tego. Pozdrawiam.

2005.11.7 10:29:20

może. Jak 3, a co dopiero 6 miechow tam nie mieszkasz, to może.

2007.12.10 0:50:58

Na pewno po 6 miesiącach twojej nieobecności główny najemca, lub własciciel może złożyć wniosek o wymeldowanie. Potem jest wywiad środowiskowy (pytają sie sąsiadów czy faktycznie nie widują cię w domu i składają wizytę w domową). Potem masz tzw, wizytę domową główną, o której muszą cię powiadomić (jeżeli znają twój adres). to ty musisz monitorować czy nie ma wniosku o wymeldowanie cię. Podczas tej wizyty sprawdzają, czy masz w domu ubrania, własne jedzenie i srodki czystosci i czy ten likal jest twoim głównym "osrodkiem życiowym" potem jest decyzja. Jeżeli sie uczysz to wymeldowanie jst małao prawdopodobne. jeżeli pracujesz to raczenie masz szans (chyba, że 1 lub 2 razy w miesiącu jesteś w mieszkaniu i możesz to udowodnić ale wynik jest raczej wątpliwy) Wszystko zależy jaki będzie wynik wizyty głównej i wywiadu srodowiskowego.

2008.2.4 19:15:52

tak moze cie wymeldowac poniewaz jest wlascicielem majątku a pan nie przebywa powyżej 6 miesiecy

2008.5.14 23:0:11

Myślę, że głównym problemem nie jest wymeldunek bo to jest tylko potwierdzenie administracyjne lecz chodzi Ci o to czy będziesz mógł tam mieszkać? Otóż Twoja matka nie będzie miała żadnych problemów z uzyskaniem eksmisji jeśli skończyłeś 18 lat.

2008.7.2 20:49:47

jezeli odziedziczylam dom po zmarlej mamie w ktorym jest zameldowany jej brat a ktorego nie bylo przez 7 siedem lat w polsce i nagle wraca i chce wejsc do domu czy ja mam prawo go ni puscic nawet jesli przyjdzie z policja. i jakie mam szanse go wymeldowac, dodaje ze ma bardzo durze dlogi i scigaja go za to a ja sie boje

2012.9.25 2:33:8

Dozen dobry dostałem list z urzędu o wszczęciu postępowania przeciwko mnie chodzi o wymeldowanie z pobytu stałego
Artykuł 61 paragraf 4 kodeksu postępowania administracyjnego
I mam się stawić w ciągu 7 dni celem złożenia wyjaśnień
Czy jeżeli udzielę pełnomocnictwa osobie składającej wniosek i wymelduje się z pobytu stałego , nadal muszę się stawić w celu wyjaśnienia ?

2017.3.10 14:0:45

witam prosze o szybka informacje.Jestem zameldowana wraz z mezem i dziecmi dwona malymi u matki mojego meza obecnej wlascicielki . Dostalam pismo z gminy ze wszczeto postepowanie administracyjne o wymeldowanie nas wszystkich. jej powody to brak rozmowy ,chce to sprzedac i ze zaklocamy jej mir domowy , wszystkie te zarzuty sa nie prawdziwe co sasiedzi zdecydowanie potwierdza nie mamy konfliktow z nimi nie mielismy nigdy interwencji policjii, za to z tesciowa wcale nie rozmawiamy bo jest zlym czlowiekiem raczej unikamy rozmow.Bylam w gminie wyjasniac i pani powiedziala ze jezeli to wszystko co tesciowa powiedziala jest prawda i oni to potwierdza to moga wydac decyzje o wymeldowaniu a jezeli nie to co dalej? Dodam ze my mamy wlasne mieszkanie z mezem ale w stanie surowym i nie mozemy sie tam przeprowadzic bo remontujemy potrzebujemy na to kilku miesiecy wiadomo finanse prosze o jakikolwiek komentarz pozdrawiam i z gory dziekuje

2017.9.22 14:14:32

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika