Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nadanie numeru porządkowego nieruchomości

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam wszystkich i bardzo serdecznie proszę o poradę.
  Od kilku lat posiadam działkę budowlaną na wsi i powoli, etapami, buduję dom. W miejscowym planie zagospodarowania teren, na którym znajduje się działka, jest oznaczony jako rekreacyjny albo przeznaczony pod zabudowę letniskową (niestety, teraz dokładnie nie pamiętam).

  Prace budowlane (dom murowany, całoroczny-choć formalnie chyba nazywa się letniskowym), dobiegają powoli końca. Po zakończeniu budowy i odbiorze budynku (budowa zakończy się za ok. 2 miesiące) chcę w nim zamieszkać. W tym celu zaczęłam załatwianie formalności związanych z nadaniem numeru porządkowego budynku i zameldowaniem. To okazało się jednak problem.

  W związku z tym mam dwa pytania:
  1) W urzędzie gminy powiedziano mi, że nie ma mowy o nadaniu numeru porządkowego, ponieważ numer taki nie przysługuje budynkom na terenach letniskowych (nie są to budynki mieszkalne). Meldunku natomiast urząd odmawia z racji braku? tegoż numeru porządkowego. Czy to zgodne z prawem? Jeśli tak, to jaka jest ew. podstawa prawna?

  2) Mimo wszystko zdecydowałam się złożyć wniosek o nadanie numeru. Domyślam się jednak, że decyzja będzie odmowna. Czy mam prawo domagać się uzyskania odpowiedzi na piśmie z podaniem podstawy prawnej? Czy od takie decyzji można się odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego? Czy może właściwy jest jakiś inny tryb odwoławczy?

  Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.