Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Obywatelstwo niemieckie

Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie wyszła za mąż za Polaka i przejęła jego obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie należy mieć dokumenty i gdzie się z nimi udać? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

(Piotr T.)

2002.6.24 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Obywatelstwo niemieckie (161)

Witam serdecznie ! Mam pytanie czy mogłabym starać się o niemiecki paszport po babci ?Moja babcia jest Niemka od urodzenia mieszka w Monachium jej rodzice oraz przodkowie również byli Niemcami, babcia w wieku 20 lat wyszła za mąż za Polaka z tego związku pozostało dwóch synów mój ojciec oraz wujek, dziadek wrócił do Polski kilka lat później razem z moim tata a babcia z wujkiem pozostali w niemczech. Chciałabym starać się o paszport ale tata zrzekł się niemieckiego obywatelstwa I nie chce mi pomóc czy jest jakiś sposób by bez pomocy taty mogła to załatwić ?Bardzo dziękuję.

2015.9.2 20:16:52

Prawnikom trudno zrozumieć pojęcie narodowości i obywatelstwa.Można być narodowości Polskiej i mieć obywatelstwo niemiecki.Dotyczy to mnin. przedwojennej mniejszości Polskiej z ówczesnego Breslau ,która po wojnie zamieszkała w Hamburgu jako obywatele Niemiec narodowosci Polskiej.

2016.5.30 21:49:20

mam pytanie jak dlugo bede czekal na przyznanie obywatestwa niemieckiego zaznaczam ze oboje rodzicow maja obywatelstwo niemieckie

2016.9.14 2:48:37

Witam, prosze o pomoc gdzie mam zaczac poniewaz mam korzenie niemieckie i chce wrocic do swojego kraju od czego mam zaczac co mam robic pewnie zaleje mnie fala hejtu ale podam moj email jak ktos wie jak cos mam zrobic i od czego zaczac k.k.rsl10@gmail.com

2017.2.18 22:48:38

Czy ktoś wie jak uzyskać niemieckie obywatelstwo po matce,która posiada je po swoim ojcu i przebywa tam legalnie ponad 20lat a mnie swoją córkę zostawiła zaraz po urodzeniu w Polsce na pastwę losu i zostały jej ograniczone prawa do opieki.

2018.1.5 15:4:0

Witam,
W maju przeprowadzam się do Frankfurtu do chłopaka, który jest Niemcem. Zamierzamy się w przyszłości pobrać. Mój dziadek ma obywatelstwo niemieckie, więc zaczęłam się interesować czy może udałoby mi się go po nim uzyskać. Pani w konsulacie nie była w stanie nic mi powiedzieć na już i poleciła złożyć wniosek w Niemczech.
Posiadam oryginalne papiery dziadka i jego dowód oraz papiery po jego matce, która mieszkała, miała obywatelstwo i umarła w Niemczech plus papiery jej ojca, który również miał obywatelstwo. Jedynym problem jest to, że moja matka urodziła się w 71 roku, a dziadek dostał obywatelstwo w 82. Przy jego nadaniu otrzymał jednak dokument zapraszający moją mamę i jej mamę do Niemiec. Nigdy tam nie dojechały z powodu nagłego wypadku.

Czy jest szansa, że to obywatelstwo zostanie mu przyznane i jeśli tak to gdzie się zgłosić?

2019.3.19 10:37:15

[url=https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2021/11/volkslista-z-gornego-slaska-gdzie-jej.html]Volkslista a obywatelstwo niemieckie[/url] Warto przeczytać stronę.

2021.12.16 1:17:7

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika