Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Paszport dla dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2002-03-08 00:00:00

  Gdzie skierować swoje kroki jeżeli chcę wyrobić dziecku paszport, a ojciec jest nieosiągalny? Jakie przedsięwziąć kroki? Czy są wymagane jakieś specjalne dokumenty czy trzeba zakładać sprawę w sądzie, czy wystarczy zwykłe podanie - prośba?  (Nescafe)

  Odpowiedz Cytuj
 • adrianna
  Wysłany: 2002-03-10 00:01:10

  .musisz sie zwrócić z prośba do sądu (wydział rodzinny i nieletnich)o pozwolenie na wydanie paszportu poniewaz ojciec jest nieosiagalny.
 • Reklama

 • rokortas
  Wysłany: 2002-03-15 14:27:59

  jestem żywo zainteresowany tematem, mam podobny problem, ojciec dziecka nie chce zgodzić sie na wydanie paszportu dziecku, które jest z matką, gdzie dokładnie i w jakiej formie zwrócić sie do sądu o wydanie postanowienia w tej sprawie
 • Kinga
  Wysłany: 2006-11-30 17:26:20

  Do sądu rodzinnego - najpierw o pozbawienie praw rodzicielskich tatusia. Powód nie interesuje się losem dziecka itd. Wtedy sąd odanajdzie tatusia a jak nie dobra Twoja.Pózniej do sądu o zgodę na paszport dla dziecka, lub od razu wniosek o sądowne, wydanie paszportu z powodu niemożnosci odnalezienia ojca. Trochę skomplikowane. Najlepsze jest to pierwsze w przyszłości o niczym nie będzie mógł decydowac.
 • Istnieje możliwość wyrażenia zgody przez rodzica w formie pisemnej, jednak musi ona zawierać poświadczenie o zgodności podpisu przez organ paszportowy lub notariusza (art.13 ustawy z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych)
 • Witam Wzięłam ślub z Argentyńczykiem, niedawno urodziło nam się dziecko. Mieszkamy w Anglii i dziecko ma angielski akt urodzenia. Chciałabym aby dziecko miało polski paszport a wyczytałam że do tego potrzebny jest polski akt małżeństwa, a my mamy angielski. Jak załatwić wszystkie formalności?
 • Witam Chciałabym wyrobić paszport dla mojego dziecka. Jestem po rozwodzie z ojcem dziecka, razem sprawujemy opiekę z tym, że ojciec nie ma kontaktu z dzieckiem od 5 lat. Czy mogę bez jego zgody wyrobić dziecku paszport. Nawet nie wiem gdzie go znaleźć
 • Witam,proszę o pomoc chciałam wyrobić paszport dla dziecka, żebyśmy mogli jechać na wakacje za granice, ale ojciec dziecka się nie zgadza na to, twierdząc, ze zabiorę dziecko za granice i już nie wrócę. Czy jeśli w wyroku rozwodowym mam napisane, ze ojciec również decyduje o miejscu zamieszkania i meldunku dziecka, to jest to dla sądu wiążące?
 • Witam. Sytuacja jest następująca. Ojciec dziecka nie płaci alimentów, nie utrzymuje z dzieckiem kontaktu. Czy potrzebuję zgody ojca dziecka na wyrobienie paszportu?
 • Czy aby wyrobić paszport dziecku potrzna jest zgoda obojga rodziców?
 • Wniosek o wydanie paszportu osobie mającej poniżej 18 lat muszą złożyć obydwoje rodzice wraz z dzieckiem. Jeżeli ktoś jest pozbawiony praw rodzicielskich, to podczas składania wniosku wystarczy jeden rodzic i dziecko, dla którego ma być wrobiony paszport. Wniosek może być złożony w obecności jednego rodzica, jeżeli dostarczy na piśmie zgodę drugiego opiekuna na wyrobienie paszportu. Podpis na tym dokumencie musi być potwierdzony przez organ paszportowy lub notariusza.

 • Wystąpiłam o wydanie paszportu dla dziecka a partner wyraził pisemną zgodę u prawnika w Anglii. W polskim urzędzie twierdzą że zgoda ojca musi być poświadczona przez konsulat lub notarialnie. Tylko w Anglii nie sposób znależć notariusza a podróż do konsulatu jest poza zasięgiem. Co mam zrobic?
 • W Wielkiej Brytani zajmuję się tym Notary Public, wcale nie jet to tak trudno znaleźć.

 • Witam serdecznie znalazlem sie w nietypowej sytuacji.Ze wzgledu na to ze mieszkam w domu z partnerka jej 10 letnim synem naszym 3 letnim synem i z tzw.tesciowa relacje partnerskie znacznie sie pogorszyly.Od ponad 7 lat zyje mieszkam i pracuje w UK.Tutaj takze ponad 3 lata temu urodzil sie nasz syn zostal zarejestrowany w urzedzie a na akcie urodzenia jest informacja iz dziecko ma oboje rodzicow. Ze wzgledu na niezbyt dobre relacje z partnerka nie bardzo przekonany jestem by udzielic zgody na paszport(obawa przed utrata syna tymbardziej iz w przypadku jej pierwszego syna pozbawila ex meza praw by moc wyjechac na stale z polski). W zwiazku z moimi obawami partnerka postanowila uzyskac 2 akt urodzenia tym razem polski wpisujac we wniosek iwylacznie siebie jako jedynego rodzica.W takim przypadku wychodzi na to iz jako jedyny opiekun ma prawo do starania sie o paszport dla syna bez mojej zgody. Chcialbym by ktokolwiek udzielil mi informacji czy dziecko moze miec dwa rozne akty urodzenia?? Czy sposob zdobycia paszportu jest calkowicie zgodny z prawem.I czy to mozliwe ze np.do zmiany imienia lub nazwiska jest potrzebna zgoda obojga rodzicow badz orzeczenie sadowe a do wyrobienia paszportu dla dziecka bez zgody jednego z rodzicow zostawia sie tak ogromny i latwy akces dla jednej ze stron???
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane