Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Paszport dla dziecka

Gdzie skierować swoje kroki jeżeli chcę wyrobić dziecku paszport, a ojciec jest nieosiągalny? Jakie przedsięwziąć kroki? Czy są wymagane jakieś specjalne dokumenty czy trzeba zakładać sprawę w sądzie, czy wystarczy zwykłe podanie - prośba?



(Nescafe)

2002.3.8 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Paszport dla dziecka (13)

.musisz sie zwrócić z prośba do sądu (wydział rodzinny i nieletnich)o pozwolenie na wydanie paszportu poniewaz ojciec jest nieosiagalny.

2002.3.10 0:1:10

jestem żywo zainteresowany tematem, mam podobny problem, ojciec dziecka nie chce zgodzić sie na wydanie paszportu dziecku, które jest z matką, gdzie dokładnie i w jakiej formie zwrócić sie do sądu o wydanie postanowienia w tej sprawie

2002.3.15 14:27:59

Do sądu rodzinnego - najpierw o pozbawienie praw rodzicielskich tatusia. Powód nie interesuje się losem dziecka itd. Wtedy sąd odanajdzie tatusia a jak nie dobra Twoja.Pózniej do sądu o zgodę na paszport dla dziecka, lub od razu wniosek o sądowne, wydanie paszportu z powodu niemożnosci odnalezienia ojca. Trochę skomplikowane. Najlepsze jest to pierwsze w przyszłości o niczym nie będzie mógł decydowac.

2006.11.30 17:26:20

Istnieje możliwość wyrażenia zgody przez rodzica w formie pisemnej, jednak musi ona zawierać poświadczenie o zgodności podpisu przez organ paszportowy lub notariusza (art.13 ustawy z dnia 13 lipca 2006 r. o dokumentach paszportowych)

2009.11.24 11:55:10

Witam
Wzięłam ślub z Argentyńczykiem, niedawno urodziło nam się dziecko. Mieszkamy w Anglii i dziecko ma angielski akt urodzenia. Chciałabym aby dziecko miało polski paszport a wyczytałam że do tego potrzebny jest polski akt małżeństwa, a my mamy angielski. Jak załatwić wszystkie formalności?

2010.6.24 10:48:20

Witam
Chciałabym wyrobić paszport dla mojego dziecka. Jestem po rozwodzie z ojcem dziecka, razem sprawujemy opiekę z tym, że ojciec nie ma kontaktu z dzieckiem od 5 lat. Czy mogę bez jego zgody wyrobić dziecku paszport. Nawet nie wiem gdzie go znaleźć

2010.7.14 10:50:35

Witam,proszę o pomoc chciałam wyrobić paszport dla dziecka, żebyśmy mogli jechać na wakacje za granice, ale ojciec dziecka się nie zgadza na to, twierdząc, ze zabiorę dziecko za granice i już nie wrócę. Czy jeśli w wyroku rozwodowym mam napisane, ze ojciec również decyduje o miejscu zamieszkania i meldunku dziecka, to jest to dla sądu wiążące?

2010.7.23 15:24:49

Witam.
Sytuacja jest następująca. Ojciec dziecka nie płaci alimentów, nie utrzymuje z dzieckiem kontaktu. Czy potrzebuję zgody ojca dziecka na wyrobienie paszportu?

2010.8.19 15:1:55

Czy aby wyrobić paszport dziecku potrzna jest zgoda obojga rodziców?

2011.6.6 23:14:43

Wniosek o wydanie paszportu osobie mającej poniżej 18 lat muszą złożyć obydwoje rodzice wraz z dzieckiem. Jeżeli ktoś jest pozbawiony praw rodzicielskich, to podczas składania wniosku wystarczy jeden rodzic i dziecko, dla którego ma być wrobiony paszport. Wniosek może być złożony w obecności jednego rodzica, jeżeli dostarczy na piśmie zgodę drugiego opiekuna na wyrobienie paszportu. Podpis na tym dokumencie musi być potwierdzony przez organ paszportowy lub notariusza.

2011.6.7 13:7:18

Wystąpiłam o wydanie paszportu dla dziecka a partner wyraził pisemną zgodę u prawnika w Anglii. W polskim urzędzie twierdzą że zgoda ojca musi być poświadczona przez konsulat lub notarialnie. Tylko w Anglii nie sposób znależć notariusza a podróż do konsulatu jest poza zasięgiem. Co mam zrobic?

2011.7.19 14:54:12

W Wielkiej Brytani zajmuję się tym Notary Public, wcale nie jet to tak trudno znaleźć.

2011.7.20 12:10:38

Witam serdecznie znalazlem sie w nietypowej sytuacji.Ze wzgledu na to ze mieszkam w domu z partnerka jej 10 letnim synem naszym 3 letnim synem i z tzw.tesciowa relacje partnerskie znacznie sie pogorszyly.Od ponad 7 lat zyje mieszkam i pracuje w UK.Tutaj takze ponad 3 lata temu urodzil sie nasz syn zostal zarejestrowany w urzedzie a na akcie urodzenia jest informacja iz dziecko ma oboje rodzicow.
Ze wzgledu na niezbyt dobre relacje z partnerka nie bardzo przekonany jestem by udzielic zgody na paszport(obawa przed utrata syna tymbardziej iz w przypadku jej pierwszego syna pozbawila ex meza praw by moc wyjechac na stale z polski).
W zwiazku z moimi obawami partnerka postanowila uzyskac 2 akt urodzenia tym razem polski wpisujac we wniosek iwylacznie siebie jako jedynego rodzica.W takim przypadku wychodzi na to iz jako jedyny opiekun ma prawo do starania sie o paszport dla syna bez mojej zgody.
Chcialbym by ktokolwiek udzielil mi informacji czy dziecko moze miec dwa rozne akty urodzenia?? Czy sposob zdobycia paszportu jest calkowicie zgodny z prawem.I czy to mozliwe ze np.do zmiany imienia lub nazwiska jest potrzebna zgoda obojga rodzicow badz orzeczenie sadowe a do wyrobienia paszportu dla dziecka bez zgody jednego z rodzicow zostawia sie tak ogromny i latwy akces dla jednej ze stron???

2018.3.17 8:33:38

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika