Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

paszport niemiecki po ojcu?

Jak jest szansa na uzyskanie paszportu niemieckiego po ojcu?Ojciec urodził się w 1934 w Prusach Wschodnich,jego ojciec również urodził się tam w 1906 roku.Również mój pradziadek pochodzi stamtąd.Dziadkowie służyli w Reichswehrze i Wehrmachcie.Wszyscy mieli obywatelstwa niemieckie.Mój ojciec przeniósł się w latach 60-tych do Inowrocławia,ale nigdy nie zrzekł się obywatelstwa niemieckiego,natomiast dziadek i babcia mieszkali na terenach byłych Prus Wschodnich aż do śmierci w latach 90-tych.Dziadek mówił,że w latach 70-tych władze zmusiły ich do wyjazdu do RFN-u,ale dziadek nie wyjechał,czy to ma jakieś znaczenie?Michal Wittmann

2006.5.11 23:27:59

Odpowiedzi w temacie: paszport niemiecki po ojcu? (3)

Witaj Michale ! Jezeli twój ojciec miał prawo do obywatelstwa to musisz wystapic z wnioskiem który otrzymasz w Konsulacie Niemieckim o przywrócenie obywatelstwa. Czas oczekiwania to około 2-3lat.Jeżeli masz wiecej pytań to napisz: mepo1@interia.pl

2006.5.12 19:58:41

Wszystko fajnie no i tu jest problem urząd czepia się małych drobiazgów odnośnie zamieszkiwania ojca dziadka i pradziadka. Najważniejszy w tej całej bajce jest pradziadek. Będziesz wzywany o dokumenty pradziadka stammbuch , personalausweis itd.... jeżeli z tych dokumentów wynika klarownie ,że pradziadek miał obywatelstwo niemieckie to i jego syn czyli dziadek jest Niemcem i ojciec. Następie musisz mieć dokumenty z wehrmachtu o służbie dziadka. Ciągłość genetyczna w linii męskiej jeżeli jesteś osobą urodząną przed 1975. Twój atut to: spełniasz warunek genetyczny i to jest ważne a reszta to pikuś.

2007.8.17 22:44:5

Heh... a ja mam inny problem obywatelstwo już mam. Jak byłem mały to wyrobiono mi STAT jakie dokumenty musze mieć żeby złożyc wniosek??Do konsula mam 100 km nie chce jechać na daremno.Pozd

2008.1.14 16:41:21

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika