Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podwójne obywatelstwo dla dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jak i gdzie będę musiała zarejestrować nowonarodzone dziecko mieszkając w Belgii? Nie mam jeszcze obywatelstwa, będę je miała po 3 latach od zawarcia małżeństwa z Belgiem, ale czy dziecko ma automatycznie podwójne obywatelstwo? Polskie i belgijskie, czy musze się ubiegać o obywatelstwo polskie dla dziecka?

  Odpowiedz Cytuj
 • alina
  Wysłany: 2005-12-20 13:07:41

  Jezeli jestes Polka , dziecko posiada rowniez obywatelstwo polskie, w Belgii jest Belgiem jezeli maz jest Telgiem, lub uznal dziecko.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obywatelstwo dziecka

  W 1997 roku wyjechałam za granicę (kraj skandynawski), gdzie wyszłam za mąż i urodziłam dziecko. Jestem nadal obywatelką Polski i chcę, aby moje dziecko również uzyskało polskie obywatelstwo i paszport. Jakie kroki muszę podjąć, aby do tego doprowadzić? Czy po złożeniu w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego uwierzytelnionego tłumaczenia zagranicznego aktu urodzenia dziecka, uzyskam dla niego takie same prawa jakie ma dziecko urodzone w Polsce? Czy konieczne jest pośrednictwo konsulatu lub udział polskiego sądu? Czy mogę liczyć (po kilku latach od zdarzenia) na wypłatę świadczeń z ZUS związanych z urodzeniem dziecka?

 • Podwójne obywatelstwo

  Dziecko urodzone we Włoszech (ojciec Włoch, matka - Polka) ma włoskie obywatelstwo. Dziecko ma 6 miesięcy. Czy z racji tego, że matka jest Polką, może mieć też polskie obywatelstwo? Czy może mieć włoskie i polskie obywatelstwo, czy musi wybrać? Czy jeśli ma już włoskie obywatelstwo, może go zmienić na polskie (w przypadku kiedy nie może mieć dwóch)?

 • Obywatelstwo dziecka

  Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko z matki Polki i ojca Anglika, które urodzi się w Polsce lub które urodzi się w Anglii? Czy kraj urodzenia wpływa na obywatelstwo?

 • Brak dowodu osobistego a zakup nieruchomości

  Czy osoba z obywatelstwem niemieckim i polskim, nieposiadająca ani dowodu osobistego, ani paszportu polskiego, zamieszkała w Niemczech, może kupić dom jednorodzinny w Polsce?

 • Nabycie obywatelstwa polskiego

  Jakie obywatelstwo posiadają dzieci urodzone w Egipcie z ojca Egipcjanina i matki Polki? Czy dzieci mogą być zameldowane w Polsce na stałe?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane