Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Prawo telekomunikacyjne - udostępnianie i usuwanie danych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W grudniu 2014 r. byłem pomawiany przez email. Zwróciłem się do operatora telekomunikacyjnego o podanie danych na podstawie ustalonego wcześniej adresu IP komputera. Operator odmówił. Zwróciłem się z wnioskiem do GIODO ten wydał dwie decyzje odmawiające uwzględnienia mojego wniosku. Następnie decyzję te zmienił WSA w Warszawie. Od wyroku tego GIODO odwoła się do NSA i od roku sprawa zawisła w NSA.

  Operator na bieżąco był informowany o toczących się sprawach. Zarówno GIODO jak i Sądy wysyłały do niego pisma, orzeczenia jako uczestnika na prawach strony.

  Teraz otrzymałem pismo, że Operator usunął te dane i nie jest mi w stanie wskazać danych: imienia, nazwiska, adresu użytkownika, któremu przypisany był adres IP.
  Operator uniemożliwił swoim działaniem wykonanie wyroku/decyzji - czy takie działanie jest poprawne, czy można coś z tym zrobić jeszcze?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane