Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

prosimy o pomoc w sprawie osiedlenia w niemczech

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witamy!! jestesmy maluzenstwem ja38lat zona 48lat mieszkamy w polsce ja jestem polakiem a zona jest pochodzenia polskiego po matce urodzona w polsce ale wyjechala do kanady i tam mieszkala ponad 40 lat . ojciec zony byl niemieckim emigrantem i jego rodzina byli niemcami zwiazku z tym zona stara sie o obywatelstwo niemieckie jestesmy w trakcie zalatwiania papierow są juz w kolonii w zwiazku z tym jestesmy zainteresowani zamieszkaniem oraz pracą na terenie niemiec czy istnieje jakas osoba ktora by mogla pokierowac nas gdzie można w niemczech znalesc stala prace? my kompletnie sie na tym nie znamy. zona zna jezyk niemiecki komunikatywnie, angielski biegle z wyksztalcenia jest menagerem apartamentow a ja jestem z wyksztalcenia elektromechanikiem mam prawo jazdy kat b i mam ukonczone kursy wozka wdlowego znam troche niemiecki i angielski poszukujemy jakiejs pracy o podobnych kwalifikacjach najlepiej z zakwaterowaniem( myslimy o stalym osiedleniu sie w niemczech.) prosimy państwa o pomoc bo ani ja ani zona na ten o calej tej proceduze nic nie wiemy tylko tyle ze zlozylismy papiery w marcu i dzwonilismy do kolonii czy juz je otrzymali.bardzo prosimy panstwa o jakas pomoc !!! serdecznie pozdrawiamy i oczekujemy na odpowiedz!!

    Odpowiedz Cytuj
  • Załóżmy, że Państwo otrzymacie niemieckie papiery i będziecie mogli wyjechać do Niemiec. Oprócz tego, że dostaniecie obywatelstwo i wszystkie z tym związane uprawnienia, sami będziecie musieli zająć się sobą. Pierwszą sprawą będzie wybranie miejsca na osiedlenie. Zakładam, że z Polski wyjedziecie z jakąś gotówką. Żona zna niemiecki, więc w urzędach się porozumie. Jeśli chodzi o pracę to pierwszym adresem jest urząd pracy (Arbeitsamt), gdzie są zgłaszane wolne miejsca pracy. Kolejnym adresem jest Internet i lokalna prasa. Musicie się dowiedzieć, w której gazecie i w jaki dzień są ogłoszenia (ale to też dowiecie się w urzędzie pracy). Jeśli Państwo macie dzieci, to należy wam się zasiłek na nie (Kindergeld). Każdy ma do niego prawo niezależnie od zarobków (154 EUR na każde dziecko). Nie pamiętam już, w którym urzędzie składa się wniosek, ale w urzędzie pracy Wam powiedzą. Jeśli nie powiedzie Wam się start od ręki, można starać się o zasiłek socjalny (Sozialamt). Wypłacają pieniądze na podstawowe utrzymanie i wynajem skromnego mieszkania, ale trzeba udokumentować brak własnych środków do życia. Radzę nie kombinować zbytnio, bo Niemieccy urzędnicy nie są niedouczeni jak nasi, i prędzej, czy później wyłapują kombinatorów. Tam trzeba zwracać wyłudzone świadczenia z odsetkami. Nie ma się czego bać, poradzicie sobie, choć początki są trudne. Przygotujcie się już teraz będąc w Polsce za pomocą Internetu. Niemieckie urzędy mają wszystkie informacje na swoich stronach. Mieszkania i pracy też można spokojnie w ten sposób szukać i wysyłać podania do pracodawców.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane